IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Многудетно семејство - Со песни до деца!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Многудетно семејство - Со песни до деца!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Vardan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vardan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Многудетно семејство - Со песни до деца!
    Испратена: 20.Септември.2013 во 18:34
        Најновиот бисер од владата - Ке се издвојува по 3000 евра за секој оној кој ќе напише(а веројатно и отпее)песна во која се пее за семејствата со повеќе деца и на тој начин ќе ги стимулраат Македонските семејства да се прошируваат!

Молам за вашите мислења   

Мене ништо не ми е јасно,затоа прашувам дали мене некој ме зеза,или ова е сериозен проект кој колку што се сеќавам на долгорочен план ке чини околу 2.000.000 евра

Кој ли е тој смислов што на овој начин му текнало да се бори на страната на наталитетот vs моталитетот

Изменето од Vardan - 20.Септември.2013 во 18:36
Ako sakate da go doznaenjeto znacenjeto na eden covek-samo dajte mu pole na dejstvuvanje
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2013 во 18:46
jas pa rekov pesnicki ke si pustame da slusameголема насмевка
vivi
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 00:43
Значи вака: Тоа се однесува за дечиња претпоставувам.... НЕ БИ ТРЕБАЛО некој таков КО ТЕБЕ да се насекира за ова освен ако не слушаш детски песнички па директно си поврзан со тематиката.

Внимавај, не сум некој страстен љубител на влатата, но квалитетно е ако навистина излезе добра песничка детка (па макар хорче или слично) во која ќе се опише љубов помеѓу 4-5 братчиња сестричиња... Не дека ќе придонесе, само ќе ја помести границава кај нородов... Сега децава се срамат ако живеат во семејство кај што се еден чопор деца...

А ти, НЕ МУ СЕ СЕКИРАЈ АКО НАПИШАТ, НЕ ТЕ ТЕРАМЕ ДА ЈА ПЕЕШ НА СОБИР! Хехехе
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 01:11
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 01:19
Samo me interesira dali e ova za clenovi na vladeackata partija ...
...ili vazi i za onie od opozicija....

...размислување...da ne me pisat posle kako onoj od strumica ...pa da kazat ovoj mu pomognal , onoj mu pomognal...pa pesnata svirela kaj komsijata a on doma se sexal....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 01:41
Ајде де, стигнавте и во семејство политика да мешате?
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Vardan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vardan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2013 во 08:18
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Значи вака: Тоа се однесува за дечиња претпоставувам.... НЕ БИ ТРЕБАЛО некој таков КО ТЕБЕ да се насекира за ова освен ако не слушаш детски песнички па директно си поврзан со тематиката.

Внимавај, не сум некој страстен љубител на влатата, но квалитетно е ако навистина излезе добра песничка детка (па макар хорче или слично) во која ќе се опише љубов помеѓу 4-5 братчиња сестричиња... Не дека ќе придонесе, само ќе ја помести границава кај нородов... Сега децава се срамат ако живеат во семејство кај што се еден чопор деца...

А ти, НЕ МУ СЕ СЕКИРАЈ АКО НАПИШАТ, НЕ ТЕ ТЕРАМЕ ДА ЈА ПЕЕШ НА СОБИР! Хехехе




Izvini ali moram da primetam-kolku ti e glupava replikava.Koe dete se srami od svoite bratcinja i sestricinja? Kako prvo decata se tolku nevini sustestva,i oni ne znaat da lazat,da navreduvaat,da pravat lice,pa ottuka i ne se sramat-a pogotovo ne radi svoite bratcinja ili sestricki.Site deca sakaat sto poveke i brakja i sestri za da ima so kogo da si igraat-toa e naivnoto detsko razmisluvanje..Sramot nikogas nema ni da se pojavi da so tek na vremeto kako rastat ,sozrevaat i vlagaat vo pubertet ne svatat deka mama i tato niv ne mozat da im kupat novi patiki-tuku mora da gi nosat od pogolemite braka/sestri,koga ke imaat stari partalavi farmerki,corapi so dupki na prstite,stari bedni jakni za vo zima koga drugite deca nosat volneni,pamucni i kozni kaputi,dukseri..Da ne zboram za hrana-kako li se osekjaat,tie deca koga ke vidat kako nekoj kupuva hamburger,burek,pizza na parce-oni za dorucek,rucek vecera imaat samo leb,patlidzan i sirenje? Zar oni ne sakaat da se druzat so prijatelite,so drugarcinjata,da idat-ali i da im dojde doma nekoj na gosti,da idat na necij rodenden,vo kino,teatar,da gledaat rakomet,da idat na koncerti,letno vreme da letuvaat a zimno vreme da zimuvaat? Ali za seto toa treba pari dragi moj..Jas da znam deka ke mozam na site moi deca da im priustam se vo zivotot,i nikogas deka nema da gi lisam od nisto-so krv ke potpisam deka ke odam do sedmo dete.Ali za zal i so dve doktorski plati (cesno zaraboteni),mnogu e tesko da vrzes kraj so kraj...zatoa da ne se lazeme niedno dete ne bi se sramelo od poveke btatcinja i sestricinja-stovise,kolku poveke se tolku posigurno i poubavo e..!
Ako sakate da go doznaenjeto znacenjeto na eden covek-samo dajte mu pole na dejstvuvanje
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2013 во 08:27
Ќе напишам за оној кој го смислил предлогот:

Болеста не бира.
Кон врв
Vardan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vardan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2013 во 08:34
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Ќе напишам за оној кој го смислил предлогот:

Болеста не бира.


samo da dodadam..nitu bira kaj mava,nitu nekoj pa moze da znae kolku mava (so koj intenzitet)   
Ako sakate da go doznaenjeto znacenjeto na eden covek-samo dajte mu pole na dejstvuvanje
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2013 во 23:51
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Vardan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vardan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2013 во 05:39
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Значи вака: Тоа се однесува за дечиња претпоставувам.... НЕ БИ ТРЕБАЛО некој таков КО ТЕБЕ да се насекира за ова освен ако не слушаш детски песнички па директно си поврзан со тематиката.

Внимавај, не сум некој страстен љубител на влатата, но квалитетно е ако навистина излезе добра песничка детка (па макар хорче или слично) во која ќе се опише љубов помеѓу 4-5 братчиња сестричиња... Не дека ќе придонесе, само ќе ја помести границава кај нородов... Сега децава се срамат ако живеат во семејство кај што се еден чопор деца...

А ти, НЕ МУ СЕ СЕКИРАЈ АКО НАПИШАТ, НЕ ТЕ ТЕРАМЕ ДА ЈА ПЕЕШ НА СОБИР! Хехехе




taa pesnicka nekako vaka bi izgledala-

        Eden ubav soncev den,soncev den,soncev den
        jas,Iko,Mia,Ana,Lea,Ace,Ivo resivme site nie
        otkako tato ke se vrati od po riba so dobar plen
        da ideme Vodno,da ja ostavime mama-konecno da spie

Refren: Eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den
        eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den
        eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den
   
        Tato junacki go zema Ace vo svoite muskulesti race
        placese dadickata mi Mija ona e ko prava zmija
        nejkese da seta toj den Ivo-neboto mu bilo sivo
        pred da trgneme se pokaka Lea,se sirese strasna rea
        od na Lea smrdlivata rea Iko go fati smea
        Ana ukrade banana i ja izlapa sama

Refren: Eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den
        eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den
        eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den


                    [:D/]
Ako sakate da go doznaenjeto znacenjeto na eden covek-samo dajte mu pole na dejstvuvanje
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2013 во 10:17
Originally posted by Vardan Vardan напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Значи вака: Тоа се однесува за дечиња претпоставувам.... НЕ БИ ТРЕБАЛО некој таков КО ТЕБЕ да се насекира за ова освен ако не слушаш детски песнички па директно си поврзан со тематиката.

Внимавај, не сум некој страстен љубител на влатата, но квалитетно е ако навистина излезе добра песничка детка (па макар хорче или слично) во која ќе се опише љубов помеѓу 4-5 братчиња сестричиња... Не дека ќе придонесе, само ќе ја помести границава кај нородов... Сега децава се срамат ако живеат во семејство кај што се еден чопор деца...

А ти, НЕ МУ СЕ СЕКИРАЈ АКО НАПИШАТ, НЕ ТЕ ТЕРАМЕ ДА ЈА ПЕЕШ НА СОБИР! Хехехе




Izvini ali moram da primetam-kolku ti e glupava replikava.Koe dete se srami od svoite bratcinja i sestricinja? Kako prvo decata se tolku nevini sustestva,i oni ne znaat da lazat,da navreduvaat,da pravat lice,pa ottuka i ne se sramat-a pogotovo ne radi svoite bratcinja ili sestricki.Site deca sakaat sto poveke i brakja i sestri za da ima so kogo da si igraat-toa e naivnoto detsko razmisluvanje..Sramot nikogas nema ni da se pojavi da so tek na vremeto kako rastat ,sozrevaat i vlagaat vo pubertet ne svatat deka mama i tato niv ne mozat da im kupat novi patiki-tuku mora da gi nosat od pogolemite braka/sestri,koga ke imaat stari partalavi farmerki,corapi so dupki na prstite,stari bedni jakni za vo zima koga drugite deca nosat volneni,pamucni i kozni kaputi,dukseri..Da ne zboram za hrana-kako li se osekjaat,tie deca koga ke vidat kako nekoj kupuva hamburger,burek,pizza na parce-oni za dorucek,rucek vecera imaat samo leb,patlidzan i sirenje? Zar oni ne sakaat da se druzat so prijatelite,so drugarcinjata,da idat-ali i da im dojde doma nekoj na gosti,da idat na necij rodenden,vo kino,teatar,da gledaat rakomet,da idat na koncerti,letno vreme da letuvaat a zimno vreme da zimuvaat? Ali za seto toa treba pari dragi moj..Jas da znam deka ke mozam na site moi deca da im priustam se vo zivotot,i nikogas deka nema da gi lisam od nisto-so krv ke potpisam deka ke odam do sedmo dete.Ali za zal i so dve doktorski plati (cesno zaraboteni),mnogu e tesko da vrzes kraj so kraj...zatoa da ne se lazeme niedno dete ne bi se sramelo od poveke btatcinja i sestricinja-stovise,kolku poveke se tolku posigurno i poubavo e..!


Не можиш да ми зборуваш ти за тоа како децата се чувствуваат, пошто тоа го работам, тоа го студирам, тоа ми е професија... Да видиш како сите се однесуваат спрема некој што има дома 7 браќа. Како ги рамнат со роми, со питачи, со такви работи... постојат милион глупости откои децата се срамат... Никој не се срами конкретно од брат му, туку заради отсликувањето во јавноста.
А тоа што ми го зборуваш за патики, врвци, јакни, хамбургери е за на други теми а не за кај песничката, а и глупо е тоа да се зборува кога не си моќен да го смениш...

Кога сме веќе кај ТВОЈАТА песничка, момче ме плашиш со нагониве твои... стварно мислиш дека ТИ ќе мораш да ја смислуваш или пееш песната за семејството??смеење
АЈ РИПИТ: не е за тебе песнава, за дечиња е..... хипнотизиран

Ајде сега трк по плико и испрати ја пошто ја напиша...

Абе релаксирај се, има и поважни работи отколку да сквернавиш конкурс за избор детска песничка.

Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2013 во 12:47
Laki_bu : E... se , ke nema koj da gi vrakja kreditite "..

Ова е дел од проектот - Slave production.
Пониски сме со работната рака од Кина,а кога ќе се намножиме ке бидиме поевтини и од Бангладеж.
Ке се развие уште една гранка во која ке бидиме лидери,а тоа е секс туризмот со што ке му го земиме приматот на Тајланд.
Зато е битно многудетното семејство.

Изменето од la fille - 13.Февруари.2014 во 21:07
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2013 во 23:03
Originally posted by Vardan Vardan напиша:



taa pesnicka nekako vaka bi izgledala-

        Eden ubav soncev den,soncev den,soncev den
        jas,Iko,Mia,Ana,Lea,Ace,Ivo resivme site nie
        otkako tato ke se vrati od po riba so dobar plen
        da ideme Vodno,da ja ostavime mama-konecno da spie

Refren: Eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den
        eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den
        eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den
   
        Tato junacki go zema Ace vo svoite muskulesti race
        placese dadickata mi Mija ona e ko prava zmija
        nejkese da seta toj den Ivo-neboto mu bilo sivo
        pred da trgneme se pokaka Lea,se sirese strasna rea
        od na Lea smrdlivata rea Iko go fati smea
        Ana ukrade banana i ja izlapa sama

Refren: Eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den
        eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den
        eden ubav soncev den ,soncev den,soncev den


                    [:D/]



[:D/]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.