IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Хакнување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хакнување

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
anonimus2121 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anonimus2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Хакнување
    Испратена: 13.Септември.2013 во 22:12
znae nekoj vo vrska so ova..da haknuva?? za fb acaunt mislam????
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2013 во 03:37
Originally posted by anonimus2121 anonimus2121 напиша:

znae nekoj vo vrska so ova..da haknuva?? za fb acaunt mislam????
А знаеш дека е нелегално?
Кон врв
anonimus2121 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anonimus2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2013 во 20:21
znam deka e ..:)
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2013 во 16:26
Прајш copy/paste од скриптата на FB насловната страна. Симнуваш од нет, скрипта за чување на username i password, ја додаваш во скриптата на FB страницата (ќе ти каже во info на скриптата за чување на password каде да ја вметнеш, во која линија). Го чуваш новиот фајл. Наоѓаш free host сајт, ги upload-ираш и двете. Копираш линкот (за да го скиреш одиш на www.tinyurl.com) , тој линк го пушташ во порака на тој што сакаш да го хакнеш (слушај ова ми е не знам за семинарска, или кликни овде ја сликав комшиката гола нешто таква приказна), он клика, му се појавува порака "You must log in to see this content" , со насловната на FB, он се логира, нормално нема ништо, ама скриптата ги памти username i password. Идеш на твојот хост, отвараш скриптата и ги имаш username i password. Ова се вика fishing, за да ти успее, треба "жртвата" да биде прилично глуп човек.
Втора опција ти е да инсталираш keylogger на неговиот компјутер, ама пак и за тоа ти треба глуп човек кој ќе кликне allow за нештото да се инсталира.
Трета опција ти е, идеш на гости кај "жртвата", додека се логира на ФБ да стоиш позади него и да видиш што куца.
Има и четврта опција - да најдеш програм кој ги пробува сите можни опции и комбинации, ама за тоа ќе ти треба едно 10 години.

Совет, не се замарај со тоа, ако сакаш да му/и влезеш во профил, зашто мислиш дека те вара, да ти помогнам - ТЕ ВАРА!
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.