IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во кошарка - Словенија 2013
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во кошарка - Словенија 2013

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 09:38
За денес... прво прашање е дали можеме да ја победиме Летонија со 10+ разлика. Второ, ќе има морална дилема кај Србите дали да играат добро и да ги победат Црна Гора или пак со пораз да пренесат четири бода наместо два. Што и да се случи, самите сме си криви што не можевме Босна да ја тепаме.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 11:07
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

За денес... прво прашање е дали можеме да ја победиме Летонија со 10+ разлика. Второ, ќе има морална дилема кај Србите дали да играат добро и да ги победат Црна Гора или пак со пораз да пренесат четири бода наместо два. Што и да се случи, самите сме си криви што не можевме Босна да ја тепаме.
 

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 11:07
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

За денес... прво прашање е дали можеме да ја победиме Летонија со 10+ разлика. Второ, ќе има морална дилема кај Србите дали да играат добро и да ги победат Црна Гора или пак со пораз да пренесат четири бода наместо два. Што и да се случи, самите сме си криви што не можевме Босна да ја тепаме.

А која е третата репрезентација која би одела натаму ако Црна Гора победи ?
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 11:13
Аха , Летонија трета би била ... 

Е па јас да сум не би одел на победа во никој случај кога со пораз би имал скоро гарантирано  полесен противник во 1/4 финале голема насмевка Не би се дополнително мачел плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 12:03
Единствена надеж ни` е да се надеваме дека двата сојузи на Србија и на Македонија се во супер односи, па Србите да изиграат и за нас, а на нивна штета. Плус тука е реномето на Дуда Ивковиќ, кој според мое мислење не би си дозволил да се бламира на големо натпреварување.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 18:30
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Единствена надеж ни` е да се надеваме дека двата сојузи на Србија и на Македонија се во супер односи, па Србите да изиграат и за нас, а на нивна штета. Плус тука е реномето на Дуда Ивковиќ, кој според мое мислење не би си дозволил да се бламира на големо натпреварување.

Пред надежта за сојузот заборави дека треба да победиме со најмалку 10 поени разлика а не да изгубиме плазење 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 20:11
Заврши и таа приказна за нас...тага
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 21:00
http://republika.mk/?p=122293

MNOGU DOBRO KAZANO...ME BENDISA EPTEN

         
Кон врв
acika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1600
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 21:13
Originally posted by BIBI_G_3 BIBI_G_3 напиша:

http://republika.mk/?p=122293

MNOGU DOBRO KAZANO...ME BENDISA EPTEN

         


taka e да
Finis coronat opus
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 23:50

Грк даде тројка и од радост му залепи бокс на судијата


Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2013 во 23:56
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

<h1>Грк даде тројка и од радост му залепи бокс на судијата</h1>
namerno da sakase taka da go zdene ke go promasese
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2013 во 00:21
плачењеплачење
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
lapidarius Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 35
Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2013 во 00:22
zasluzeno si ideme
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2013 во 00:23
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

плачењеплачење


jas denes stvarno se rasplakav тага ... mnogu mi bese tazno тага
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.