IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во кошарка - Словенија 2013
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во кошарка - Словенија 2013

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
Автор
Порака
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 23:19
Pa da znaevme ke te pratevme tebe
Aj sedi ninjo miren, ne me nerviraj dopolnitelno
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 23:37

Е па чорба Македонче тага

Од кај го најдоа оној Пипан бе? Никаква дисциплина нема во екипата, се караат меѓу себе, се пцујат... уште да почнат да се тепаат помеѓу себе.
Паднати се психички, а тренерот наместо да ги мотивира тој жив демотиватор. Најразочаран од сите, уште да заплаче од мака.изненадувањеКон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 09:18
Пипан изјави - „ Е дури сега не налутивте“ - абе ајде ....ма ајде
Чековски се повредил, сега Перо треба да ги прави сите лични сам голема насмевка
После два пораза, со виша математика ( т.е. виша сила) може да се надеваме на пласманво следната фаза .... глупчо


Изменето од Blue Scarlet - 06.Септември.2013 во 09:20
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 13:37

Крај на првенството за Чековски - скинал мускул тага

И сега? И онака клупата ни беше речиси празна...
И одбраната не ни функционира на ова првенство, како во Литванија. Не ги следам статистиките, којзнае дали има полоша екипа по примени поени? Некоја тактика ли е на Пипан, оти видовме дека можат и многу подобро?

Перо вика - ќе ја победиме Србија од инает. Ај да видиме...
Јас ко по навика сакам да сум оптимист, да гледам квалитетна кошарка, да навивам
забава
Ама да навивам за лавови кои знаеја да оставаат срце на терен, а не за црева салами обесени под кошот. Така и да изгубат - нема да им се лутам.

Ај да си слушнам химната, белким ќе скршиме тој малер веќе... молитва


Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 13:40
не е се` така црно...

сценарио: дури и да изгубиме од Србија, ако ги победиме БиХ и Летонија се пласираме доколку Ц.Гора и Летонија
ги изгубат натпреварите со фаворитите Србија и Литванија...   

Изменето од LiDivio - 06.Септември.2013 во 13:40
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 13:46

Море ги пративме во Словенија да играат кошарка, а не да полагаат математика: кој-кого-колку ќе тепа/изгуби. свиркање
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 13:49
да не се случеше ова со Чековски, 90% би бил сигурен дека одиме, вчера супер изиграа, само Литванците (плус со судии) се прејаки за нас.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 13:52


Гонзо под итно да се појави на темава, инаку ќе си мислам дека тој е малерот.не зборувам
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 13:56
Мене кошарка не ме интересира ја гледам само ради нашиве
но што да гледам, само се нервирам.воздивнување
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 14:02
Тајм аут за нашите...
Пипан: Зашто разговараш тамо? Еееј алоо!!
Некој од клупата се врти накај него...
Пипан: Шта ме гледаш?!
Од нашиве некој збунето: Што?
Пипан: Јеси разумео о чему смо причали.. ајде реци?!
Од нашиве нешто му одговара....
Пипан: Е... није то!!

(ме умре од смеење )
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 14:10
Србите го избришаа паркетот со Литванците, па мислам дека Перо со инает или без него греши ..... којзнае, ќе се надеваме на најдоброто  .... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 15:29
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:Гонзо под итно да се појави на темава, инаку ќе си мислам дека тој е малерот.не зборувамШо ми требаше ова?
Страв ме фаќа за Гонзо, да не го прогласат за државен малер.
Којзнае шо може да му пресуди Исцелителот загриженост
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 17:34

смеење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2013 во 17:45
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

не е се` така црно...

сценарио: дури и да изгубиме од Србија, ако ги победиме БиХ и Летонија се пласираме доколку Ц.Гора и Летонија
ги изгубат натпреварите со фаворитите Србија и Литванија...   


Ехе , за нас само математики се прават секогаш во било кој спорт плазење ако биде вака , ако биде така голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,113 секунди.