IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во кошарка - Словенија 2013
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во кошарка - Словенија 2013

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
Автор
Порака
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 13:14
ili ke bide interesno ili nikako nema da bide.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 14:07
Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

ili ke bide interesno ili nikako nema da bide.


Вечерва ќе гледаме или налутени рисови или разочарани Калимеровци.


Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 14:11
И во двата случаја ќе биде лошо шефице ......  големо гушкање
Никако не можеме да се откажеме од драмата на секој натпревар, барем еден да изиграа каде релаксирано ќе го дочекавме крајот ... кубење коса

Се знаеше дека ФИБА нема да го уважи приговорот, а и кој ни е крив што мораше да поднасаме приговор за еден кош кога стопивме убава разлика за толку кратко време ....  (а шо убо се разиграа во втората четвртина, се надевав на убави нешта до крајот мечтаење) 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 14:18
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

И во двата случаја ќе биде лошо шефице ......  големо гушкање
Никако не можеме да се откажеме од драмата на секој натпревар, барем еден да изиграа каде релаксирано ќе го дочекавме крајот ... кубење коса

Се знаеше дека ФИБА нема да го уважи приговорот, а и кој ни е крив што мораше да поднасаме приговор за еден кош кога стопивме убава разлика за толку кратко време ....  (а шо убо се разиграа во втората четвртина, се надевав на убави нешта до крајот мечтаење) 


Е ова ко јас да сум го кажала големо гушкање
Во секој случај, се надевам на нивната позната борбеност кога е густо и кога најмногу треба. Не дека и синоќа не требаше, ама ај бидна...
Сакам Влатко пак да ја повтори онаа: “Леле луѓееееееееее, што направивме....„“мечтаење


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 16:55

Јаки маициве... и јас сакам една ваква плачење  

И треба не само да се гордеат кошаркарите со вакви навивачи, ами да ги частат по една победа, за секој ден потрошен на пат до Словенија. Па и за назад можеголема насмевка

Браво за дечките!да

Од Тетово до Јесенице во три дена со автостоп - и тоа само за Македонија!Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 17:18

Шубо, им се врати на црногорците: ги тепале летонците со кош разлика во последната секунда.
Да видат како ни беше сношти.
Мрзи едни црногорски...ѓаволКон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 17:24
Ако подобро се размисли, можеби е подобро што изгубивме на таков начин... сега барем ќе биде пристојно судењето после ваков скандал.
А ако не бидеме пласирани до 6. место не ни гине вајлд карта (4 доделуваат) за СП во Шпанија.

Изменето од LiDivio - 05.Септември.2013 во 17:25
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 17:57
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

И сега ќе се вадиме против Литванија и Србија?  


Ако се гледа реално на работите и квалитетот ... нема вадење ... се е до спортска среќа или како ќе тргне ден и на едни и на други голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 18:08
абе вчера пцуев повеќе од Вејн Руни после утакмицата...
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 20:59
Е вечерва Гркот ќе ни пресуди  .... лутина

Изменето од Blue Scarlet - 05.Септември.2013 во 21:00
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 22:40
..Sami ke si presudime....изненадувањеизненадувањеизненадување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 22:47
Ajde be.....ajdeeeeEEE.......
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 23:04
..SP..Dali posle vakvi porazi ...pak ke gi precekaat so site pocesti..ili koj gi ..e...eзбунетост
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 23:04
групна фотографија на кошаркарската репрезентација...не

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.