IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во кошарка - Словенија 2013
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во кошарка - Словенија 2013

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Тема: ЕП во кошарка - Словенија 2013
    Испратена: 04.Септември.2013 во 18:43


Ај набрзина една тема додека е полувремето, гледам нема отворено.
Овие нашиве пак ли мислат вака инфарктно да ги играат натпреварите до крајот?
Ќе не испоумрете бе со ваква игра...ух

Кон врв
Mushu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗМЕЈ, со тетоважа сељак!

Регистриран: 25.Мај.2013
Локација: Дома
Статус: Офлајн
Поени: 2646
Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 20:24
Не јас следев утакмицата... Што направија Македонциве?
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 20:33
На нашиве им е таков стилотголема насмевка
Не ја изгледав цела, ама тоа што го гледав не беше ко шо знаат они..и после судија педер. Кај нас секој почетоке со пораз, па е се подобро молитва

Црна Гора  81-80  Македонија

Летонија  86-75  Босна и Херцеговина 
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 23:03
za EP bo k- 2013 sdk deka P.A. mi e simpatija голема насмевкаплазење
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 23:45

Габи ма, полесно ќе те дешифрирав да напишеше со морзеова азбукахи, хи...

И што сега, да не фибовци ќе ни ја уважат жалбата?
А бе сон нема да ги фати вечерва за Македонија...
Па и како можеа нашиве оние 7 водство да ги стопат за минута-две... и на крај да изгубат
.
Да се балирам јас со апчиња за главаох
Или да си најдам некој симпатија како Габи, за да не се нервирам...плазење
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 23:51
Дешифрирана е она само тоа последното е со 4 или 9 буквизбунетостплазење
Ај од утре повеќе  среќа

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 23:57

Со 4 букви на с - слон?збунетост


Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 00:14
ужасно ме нервира тоа што на сите денес крив им е судијата... тоа што Антиќ направи лична (и тоа далеку од кошот) и дозволи слободни (со кои израмнија после водство од 3 бода) во последни 30 секунди тоа не е битно, исто така не е битно што го избација во последната акција...
мислам дека треба да прекинат сите со слепилото и да видат дека во најголем дел од утакмиците играта ни е катастрофа и онаму каде што имаме успеси, не следи среќата

не сакам да звучам негативно, отсекогаш сум ги поддржувал македонските репрезентации (и кога сите ги плукале и вреѓале, нели) ама истовремено, секогаш ме разочарувале со својата несериозност
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 00:15

Фибовци ќе донесат одлука веројатно утре (Габи може да си легне, да не чекаплазење)...

Ај па и утре со Литванија ако е вакво инфарктнозагриженостОстанати мечеви на Македонија


5 септември (21 ч): Литванија - МАКЕДОНИЈА

6 септември (21 ч): МАКЕДОНИЈА - Србија

7 септември: слободен ден

8 септември (14,30 ч): БиХ - МАКЕДОНИЈА

9 септември (14,30 ч): Летонија - МАКЕДОНИЈА


Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 00:27
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

ужасно ме нервира тоа што на сите денес крив им е судијата... тоа што Антиќ направи лична (и тоа далеку од кошот) и дозволи слободни (со кои израмнија после водство од 3 бода) во последни 30 секунди тоа не е битно, исто така не е битно што го избација во последната акција...
мислам дека треба да прекинат сите со слепилото и да видат дека во најголем дел од утакмиците играта ни е катастрофа и онаму каде што имаме успеси, не следи среќата

не сакам да звучам негативно, отсекогаш сум ги поддржувал македонските репрезентации (и кога сите ги плукале и вреѓале, нели) ама истовремено, секогаш ме разочарувале со својата несериозност


i mene ne mi e jasno zosto koga veke imame vodstvo ne odat na sigurni 2-ki  tuku na nesigurni 3-ki изненадување
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 01:04
Жалбата е одбиена..
http://basketball.org.mk/
и ај оди сега спијтага
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 01:06


Играта стандардно им осцилира. Штом набијат малку водство, се опуштаат и почнуваат со глупости.
Ама сепак, во поголем дел од играта беа подобри од црногорците.
И не е фер така да изгубат.сршено срце

А и нели едниот судија судеше важечки кош?


Илиевски: Нечесни е благ збор за судиите


Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 10:40
Би што би ајде денес против Литванците ... 
Нормално е на македонче да му се направи неправда тага плазење
Мало потсетување и на минатото ЕП во Литванија стартувавме со пораз токму од Црна Гора (на која патем и беше единствена победа тогаш) да се надеваме и овој пат со пораз од нив ќе ни тргне на добро да
Патем глупаво е да плукаме по нашите кошаркари ... Кај нас кошарка почна да се гледа после победата над Грција. До тогаш добар процент не ни знаеја дека сме на ЕП среќа Квалитетот на репрезентацијата е таков што реално и четвртфинале би бил баш гооооолем успех да Некои репрезентации имаат добар квалитет и традиција од неколку првенства по ред да бидат во најдобри 4 или 6 но некогаш и тие добиваат дебакл. Кога би биле фаворите за титула ќе можеме да речеме дека почетен (неправен по грешка на судија) пораз ни турка надежи .... 
Ајде момци има натпревари , покажете што знаете голема насмевка

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 12:25
И сега ќе се вадиме против Литванија и Србија? Со две победи против БиХ и Летонија тешко дека ќе одиме понатаму...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.