IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во кошарка - Словенија 2013
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во кошарка - Словенија 2013

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака Обратен редослед
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Тема: ЕП во кошарка - Словенија 2013
    Испратена: 25.Септември.2013 во 00:32
Франција добро изигра во финалето , ете малку кеиф ми беше што станаа шампиони среќа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
acika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1600
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2013 во 12:20
Франција е новиот владел во европската кошарка.
Репрезентацијата предводена од Тони Паркер, која во полуфиналето го елиминираше најголемиот конкурент за златниот медал Шпанија , убедливо ја победи Литванија со 88-66 .
Со вечерашнаата финална победа над Литванија, Франција го освои златниот медал на 38-то издание на европското кошаркарско првенство кое од 4 до 22 септември се одржуваше во Словенија.
Во малото финале, Шпанија ја освои бронзата со убедливата победа над Хрватска 92-66.
Finis coronat opus
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2013 во 11:49
Не е дека Французите се слаби, но кога Србите го избришаа паркетот со нив (77:65) мислев дека се далеку од европски шампион .... а ете синоќа тие славеа ....... не знам

Ова е нивно прво злато.

Пак ќе кажам, многу изненадувања се случија на ова ЕП ... повеќето непријатни .... среќа


Изменето од Blue Scarlet - 23.Септември.2013 во 11:55
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 22:22
Еј како слабо играат литванциве, не ми се верува. Франција европски шампион...ццццц
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2013 во 22:02
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

И после победата на Литванија над Хрватска ( 77:62) - ќе гледаме финале Франција - Литванија .... 

Многу изненадувања на оваа ЕП .... 


Навивам за Франција забава
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2013 во 22:02
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Интересен текст среќаЕптен интересен, само да се плука... се` некој ни` е крив..

Мене ми се допадна како изиграа, освен против БиХ.
А од играчите мислам дека само близнаците лошо одиграа во напад.

И НБА Дрим Тим да играат само со 7-8 играчи на секој меч можеби ќе изгубат.

За тоа си во право Ли а и ќе се сложам со тебеда
Интересен затоа што тој НЕКОЈ паметен мисли дека ќе стекне слава со една статија за која критикувачка е сосема благ збор , него реална слика колку емоционално навлегуваме во спортски победи и порази ... нема да употре**м придавка ... него само ќе речам менталитет голема насмевка
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2013 во 12:54
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Интересен текст среќаЕптен интересен, само да се плука... се` некој ни` е крив..

Мене ми се допадна како изиграа, освен против БиХ.
А од играчите мислам дека само близнаците лошо одиграа во напад.

И НБА Дрим Тим да играат само со 7-8 играчи на секој меч можеби ќе изгубат.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2013 во 10:13
И после победата на Литванија над Хрватска ( 77:62) - ќе гледаме финале Франција - Литванија .... 

Многу изненадувања на оваа ЕП .... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2013 во 00:08
http://www.mkd.mk/sport/kosharka/maestralniot-toni-parker-i-francija-ja-eliminiraa-shpanija

изненадување kolku beznadezno izgledaa francuzive...krivo mi e sto nemozev da dogledam do kraj...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2013 во 00:04
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2013 во 20:55

Шлагворт на четвртфиналето - се среќаваат Србија и Шпанија!

Кошаркарската селекција на Италија ја совлада Шпанија со 86-81, дури по продолженијата и го освои третото место во Групата Ф. На последното место во таа група, изненадувачки, се најде европскиот првак Шпанија, која во четвртфиналето ќе игра против Србија, која е прва во групата Е.

Познати се и останатите четвртфинални парови – од попладнево се знаеше дека Хрватска ќе се сретне со Украина, а по вториот меч познато е дека Италија оди на Литванија, а Франција ќе ги одмери силите со Словенија, која вечерва нема никаков натпреварувачки мотив против Финска – домаќинот секако е втор во нивната група.

Превземено од mkd.mk

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2013 во 17:07
Originally posted by Vardan Vardan напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Жаре е легенда, штета што е толку потценет како комичар, актер и водител аплауз


Samo me interesirase-koj toa go ima potceneto Zare i kako voditel,i kako komicar,ma da recam kako covek? Koj e toj ili tie sto go potcenuvaat? Jas za deckoto od prviot pat koga se pojavi imam respect.Mislam deka greskata a zal e vo samiot Zare sto na vaka mal i beden pazar so human resources kako nego on ne uspeva ili da se nametne,ili dobro da se prodade u nekoja od nasive ro***i nacionalni televizii.Steta jas bi mu dal udaren termin za talk-show-slicno kako ona na PRVA SRPSKA TV - "Vece sa Ivan Ivanovicem",so toa sto Ivan ne mu e ni do kolena na nas Zare-pa duri i bukvalno (deckoto e okolu 165 visok)
па баш немањето на пазар е резултат на подценување... али ај да не идеме ептен офтопик
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Vardan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 51
Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2013 во 07:35
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Жаре е легенда, штета што е толку потценет како комичар, актер и водител аплауз


Samo me interesirase-koj toa go ima potceneto Zare i kako voditel,i kako komicar,ma da recam kako covek? Koj e toj ili tie sto go potcenuvaat? Jas za deckoto od prviot pat koga se pojavi imam respect.Mislam deka greskata a zal e vo samiot Zare sto na vaka mal i beden pazar so human resources kako nego on ne uspeva ili da se nametne,ili dobro da se prodade u nekoja od nasive ro***i nacionalni televizii.Steta jas bi mu dal udaren termin za talk-show-slicno kako ona na PRVA SRPSKA TV - "Vece sa Ivan Ivanovicem",so toa sto Ivan ne mu e ni do kolena na nas Zare-pa duri i bukvalno (deckoto e okolu 165 visok)
Ako sakate da go doznaenjeto znacenjeto na eden covek-samo dajte mu pole na dejstvuvanje
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2013 во 00:57
Жаре е легенда, штета што е толку потценет како комичар, актер и водител аплауз
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.