IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Оваа фотографија мора да ја видите :)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Оваа фотографија мора да ја видите :)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
Автор
Порака
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 12:31
Kolku mastilo za nisto. Ako ne ti se pravi krop, ne praj! Amam ne me ubeduvaj da ne pravam i jas, ili obratno... Ako ne sakas krop, neka ti izvadat pomal format na pogolema hartija, pa odrzi go visokot i dobij nekropirana varijanta. A da otides kaj crnaa devojka na mesto X koj ke ti objasni sto so kropot... PLZ, od koja planeta si padnat? Kao, tokmu tamu ima nekoja crna devojka (volsebnica, Yebo te!) koja na misteriozen nacin ja doznala scientoloskata tajna za eliminiranje na najgolemoto zlo na site foto-vreminja - kropot.


P.S. Se sto ve zanima, prasajte, najverojatno ima nekoj ovde so moze da vi pomogne. Toplata voda e odamna otkriena. I da, najcesto ne ste vo pravo. :-)
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 14:11
Se sogalsuvam so Janus. Ako na nekoj nesto mu se dopaga ne mora da gi ubeduva i drugite da go pravat toa.
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2006 во 06:02

Originally posted by zsbreaker zsbreaker напиша:

MILE: "Crop ako ne napravis ti, ce ti napravat vo foto-lab. Ne znam na sto slikas, ama ne postoi medium koj se vklopuva kompletno vo standardnite print formati !"

Ova e komentar na Mire od pred 1 nedela na koj zaboraviv da dadam odgovor.
Deka pravat CROP pri pecatenjeto na slikite pravat, i toa me poluduvashe. Ali za se ima resenie. Da ne ti obrazlagam kako go reshiv i tie raboti na forumov, kje ti kazam: Ulica Makedonija, pred da odish desno kaj kinata, ima prodavnica za Nikon oprema, a voedno i FOTOLAB!
Poveli tamu i edna crna devojka kje ti objasni kako i sto so CROP-ot!
TheBreaker.

 

Tesko mene ako treba doprvo nekoja "crna devojka" od minilab da mi objasnuva za kropovite, ili bilo sto slicno.

Bobi, za info, verojatno stanuva zbor za Kolor foto 1000. Od niv pa najmalku bi sakal objasnuvanja, so ogled na ednoto edinstveno iskustvo so pecatenje na fotografija kaj niv. Blago receno, bev dovolno zadovolen za da treba da mi prepecatat edna 30x40 fotka bidejci najdoa za shodno da mi ja koregiraat fotografijata iako naglasiv deka fotkata treba da ide kako sto e.

Kako i da e, malku malku se naodja ponekoj da promovira vakva ili onakva ideja i da izmisluva topla voda...nema potreba, osnovite se odamna izmisleni, nie samo gi ucime, od onie sto ucele od nekoj sto ucel od nekoj sto mozebi i izmislil nesto novo vo fotografijata

Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2006 во 18:13

antonio kopot postoi od pamtivek i ako ne ti se dopaga togas problemot e vo tebe. i pri razvivanjeto na fotografiite vo laboratorija (crno-beli) ona sto bilo visok se ostranuvalo so krop. toa e nacinot na koj nestata funkcioniraat.

ne ti trebaat fotolabovi za da naucis nesto. dovolno e da bides del od sajtov a poiskusnite kako mire, janus, zatko, angel, i site ostanati ke ti pomognat i ke te podnaucat. No toa e pod uslov ti da sakas da ucis. a ako ne sakas nikoj ne mozae da te natera so sila, neli?

pozdav



Изменето од *deemee*
Кон врв
zsbreaker Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zsbreaker Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 07:19
Nekoj pogore napisa: Premnogu mastilo za nisto ..........
Se soglasuvam.
KRAJ so i za CROP-ot!


Da se znae: Ne mi e do iritiranje na "poiskusnite" mire, janus itn.
I ova: MENE, znaci pazi MENE, crop-ot mi smeta, ali onoj crop koga kje vadish fotki na hartija, a ne ako sam si ja crop-irash fotkata doma.

Mislam deka e jasno!

Ajde, pozdrav do site, CROP-ashovci    

TheBreaker

Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 11:50
soglasen
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2006 во 20:01
REUTERS dodeluvase nagradi za best photo 2005
pobednickata fotografija kako i sekojpat e ...
poglednete samite

http://today.reuters.com/news/newsArticle.aspx?type=topNews& storyID=2006-02-10T135442Z_01_L09366783_RTRUKOC_0_US-MEDIA-P HOTO-AWARD.xml&archived=False
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 23:24
Originally posted by KoKi KoKi напиша:

http://hrphotocontest.com/index.php?menu=4&img=22719

http://www.iisd.ca/climate/cop9/pix/dec3/mona.jpg

prviot link e pointeresen!

ziva verzija na Mona Lisa od Leonardo Da Vinci... da ne objasnuvam, videte sami

 ЛЕЛЕ ГОСПОДЕ А БЕ ОВИЕ СЕ НЕНОРМАЛНИ.

и то...
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 11:39
bobi ne razbrav dali ti se dopaga ili ne. fotografijata e potresna toa ja pravi posebna i zatoa mi se dopaga. mozam da kazam deka ovaa definitivno e megu podobrite sto sum gi videl na reuters.

Изменето од *deemee*
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 01:33
dimi, sto podrazbiras pod "pristap do fotoservisot na reuters " ?
Кон врв
mviktor Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mviktor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 17:08

Making of skopsko calendar ~90MB - vredi sekoj megabajt

http://rapidshare.de/files/12653794/making.of.skopsko.avi.html

Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 18:15
Originally posted by *deemee* *deemee* напиша:

bobi ne razbrav dali ti se dopaga ili ne. fotografijata e potresna toa ja pravi posebna i zatoa mi se dopaga. mozam da kazam deka ovaa definitivno e megu podobrite sto sum gi videl na reuters.


Ne rekov deka ne mi se dopaga, naprotiv fotkata e odlicna
No edno isto nekako mi deluva monotono, sekojpat e nekoja potresna prikazna za nesto ili nekogo.
Ne znam dali se sekavas na devojceto koe sedese na ulica a veke naokolu se nasobrale mrsojadci?

Zborot mi bese deka nagradite se dodeluvaat na fotografii koi go odslikuvaat bedniot zivot na nekogo. Dali toa devojce ke ima nesto od toa??? Ili samo bilo "sredstvo" za nekoj da zaraboti pari i nagrada???
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 18:30
Originally posted by mviktor mviktor напиша:

Making of skopsko calendar ~90MB - vredi sekoj megabajt

http://rapidshare.de/files/12653794/making.of.skopsko.avi.html

zosto mi dava greska:

***
Download-session invalid. Please click here.

Possible reasons:

Download-session expired. Direct-links last a few minutes for free users and a few days for premium-users.
You requested this download-session from a different IP than yours. If you use AOL, try a different browser.
***

sum siminjal mnogu fajlovi od rapid share... neznam dali e do mene sega, ili... ??

Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 11:32

bobi takvite portreti veke podolgo vreme se trend vo fotografijata. zapadnite mediumi (amerikanskite osobeno) mnogu se palat na toa.

Pretpostavuvam deka so pokazuvanjeto na bedata sakaat da si se velicaat kolku na niv im e ubavo.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.