IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ПЕЖО 607 ПРОБЛЕМ СО ВТОРИОТ АКУМУЛАТОР
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПЕЖО 607 ПРОБЛЕМ СО ВТОРИОТ АКУМУЛАТОР

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
milanamd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milanamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ПЕЖО 607 ПРОБЛЕМ СО ВТОРИОТ АКУМУЛАТОР
    Испратена: 21.Јули.2013 во 01:28
ПЕЖО 607 ПРОБЛЕМ СО ВТОРИОТ АКУМУЛАТОР
ИМАМ ПЕЖО 607 .ПЕЖОТО ИМА ДВА АКУМУЛАТОРА . ЕДЕН ЗА МОТОРОТ А ВТОРИОТ ЗА ОТКЛУЧУВАЊЕ И ЗАКЛУЧУВАЊЕ НА ВРАТИ , ОТВАРАЊЕ И ЗАТВАРАЊЕ НА ПРОЗОРИ , ИМАМ ПРОБЛЕМ СО ВТОРИОТ АКУМУЛАТОР Т.Е ПОСТОЈАНО СЕ ПРАЗНИ (ПАЃА НАПОНОТ ) А СО ТОА И ГО РЕСЕТИРА И БОРД КОМПЈУТЕРОТ - ИМА НЕКОЈ ПОТРОШУВАЧ КОЈ ШТО ГО ПРАЗНИ АКУМУЛАТОРОТ И НЕ МОЖЕМЕ ДА ГО ПРОНАЈДЕМЕ .АКО НЕКОЈ ИМА НЕКОЕ СОЗНАНИЕ ИЛИ ИМА НЕКОЈ СЛИЧЕН ПРОБЛЕМ , ЌЕ МУ БИДАМ БЛАГОДАРЕН
ПОЗДРАВ
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2013 во 03:50
Најубаво во Еуроимпекс или некој добар електроничар да го дијагностицира дефектот.. Новите автомобили имаат само дијагностика која се бележи во ЕЦУ-то на самиот автомобил, и секој подобар електроничар со лап топ ќе ја открие грешката... И да има некој тука што го има сличниот проблем ќе ви каже да појдете во овластен или некој добар сервис.


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.