IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Каква музика слушате
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква музика слушате

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
BeStSeLeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 317
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BeStSeLeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2006 во 15:24

Emin3m & Vrcak

Кон врв
walker_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај walker_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 21:56
Слушам се што ми се допаѓа, не сум определена на само еден вид музика, мразам кога некој ги потценува останатите и ги осудува според тоа каква музика слушаат.
Порано слушав рап, го обожавам Еминем, во последно време почнав и rock и искрено некои песни повеќе ми се допаѓаат.
Она што рокерите викаат рапот е само зборење и ништо друго, важни се акордите во песната, а раперите па викаат за металот и рокот дека не е ништо друго освен дерење.
Од rock и метал ми се допаѓаат некои песни на Metallica, Guns n Roses, Deep Purple (особено Child In Time) Aerosmith итн.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2006 во 22:43
Ја обожавам Кармен од Жорж Бисе, потоа ја сакам музиката од филмот Пиратите од Карибите (првиот дел), а многу ја сакам и Ода на радоста... Многу ја сакам и What a wonderfull life... Сакам и некои стари македонски шлагери...
Кон врв
meerrrii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај meerrrii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2006 во 17:10

newmetal, hardcore, rock ...ponekad punk

Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 20:12
Obozavam grunge(osobeno Alice in chains,Nirvana i Soundgarden),mada postuvam i drugi rock pravci.U celina slusam se so e rock
Кон врв
BeStSeLeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 317
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BeStSeLeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 15:49

I have heavy metalLOL

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 15:53
jas ke snimam hip hop pesna a posle se prefrlam povtorno na rok. molete se da mi uspee
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2006 во 21:08
rokce....ska....punk......
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 13:01
Рокенрол само тоа!!!
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 16:30
MRAZAM TURBOFOLKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK.
Кон врв
Dragana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2006 во 21:16
Rock Metalo Punk Grunge
I'm not complete idiot...
Some Parts are missing
Кон врв
marinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2006 во 20:20
ska-punk,trance,punk,rock,d'n'b,emo,reggae i po neso orientalno!
Denot mi e mal za moite cekori,nokta e premala za moite misli...
Кон врв
tomaso Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomaso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2006 во 19:48
electro/techno/minimla/progressive i nesto drugo od elektroska muzika so dobra melodija
минимал = еротика во движење
Кон врв
marinka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marinka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 21:46
Originally posted by tomaso tomaso напиша:

electro/techno/minimla/progressive i nesto drugo od elektroska muzika so dobra melodija
progressive?!?
Denot mi e mal za moite cekori,nokta e premala za moite misli...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.