IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - политика и религија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

политика и религија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2015 во 18:28
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Не сакав да го поставам прашањево на Пдф Политика за да не излезе оти местото не е соодветно, па затоа прашувам тука. Забележав дека Милчин на неделниот протест носи маица на која пишува "Исус умре за нечиј (туѓ ?) грев". Дали може некој да ја објасни поракава бидејќи навистина не ми е јасно што сака да каже? 

Има некој кој може да ја обjасни оваа парола?

Изменето од Messenger - 21.Мај.2015 во 13:37
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 08:58
ех! - тој лукавкото...
едно е - не се две
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 12:08
За ефектот да биди поголем дизајнерот внимателно одбрал и црна маичка испечатена со бела флекс фолија со која спасителот подобро ке не информира дека тој врз себе го превзема сиот наш грев,а ние ке добиеме спасение...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 13:44
Alekxandar, доколку даваш одгвоор на прашањето, тоа што го велиш…

Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

ке не информира дека тој врз себе го превзема сиот наш грев,а ние ке добиеме спасение...

… би одговарало на вистината доколку паролата на маицата гласеше: Jesus died for our sins. Во превод тоа е "Исус умре за нашите гревови". Тоа е вистинската христијанска порака.

Но кај Милчин таа е напишана подруго.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 14:02
Originally posted by Messenger Messenger напиша:Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Не сакав да го поставам прашањево на Пдф Политика за да не излезе оти местото не е соодветно, па затоа прашувам тука. Забележав дека Милчин на неделниот протест носи маица на која пишува "Исус умре за нечиј (туѓ ?) грев". Дали може некој да ја објасни поракава бидејќи навистина не ми е јасно што сака да каже? 
Има некој кој може да ја обjасни оваа парола?


Милчин нема гревови.

Изменето од LiDivio - 21.Мај.2015 во 14:03
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 14:17
Можело спасителот да има грев ...??
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 14:22
Се` е можно, дури и да се отвори тема со почетна мала буква во насловот.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 14:25
Има уште една верзија на паролата: Jesus died for his sins, not mine.
Претпоставувам дека Милчин сакал малку да ја ублажи оваа верзија.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 14:33
Таа парола е посебно популарна во некои центри на моќ.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 15:01
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Има уште една верзија на паролата: Jesus died for his sins, not mine.
Претпоставувам дека Милчин сакал малку да ја ублажи оваа верзија.

Хммм… не би рекол… фотографијата објавена од spiros кажува многу повеќе од онаа осакатената на Милчин. Mене повеќе ми изгледа дека Милчин сакал да ја прати истата порака, но во позавиена форма.Изменето од Messenger - 21.Мај.2015 во 15:01
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 15:13
Најдов од каде потекнува оваа парола...

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2015 во 14:00


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2015 во 23:45
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2015 во 00:41

Видете како исламските антихристијани лукаво им го земаат паметот на православните христијани,
за борба против западните антихристјани!
Со ова и православните христијани повторно би се ставиле во редот на антихристијаните,
кои не Го следат мирољубивиот Пат на Уникатното Чедо БОЖЈЕ / Исус,
Кој е Единствениот Пат на Вистинскиот Мир,
за разлика од сите оние кои ги испрлале своите раце со крв!
Тука нема исклучок за лажниот пророк кој што во името на “бога“,
своерачно колел, дури и деца коишто сеуште немале интимни влакна.Изменето од spiros - 16.Октомври.2015 во 00:44
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.