IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - политика и религија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

политика и религија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2014 во 22:15
Мешањето на религијата во политика и политика во религијата е успешен рецепт за манипулација со народот...особено успешно за правење на пари.
Не треба ништо да ти биди чудно.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2014 во 15:34

Државниот врв на традиционален божикен ручек кај г.г. Стефан

На божикната трпеза ќе присуствуваат претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и премиерот Никола Груевски.

На божикниот ручек, кој се одржува во резиденцијата на архиепископот г.г. Стефан, ќе бидат и дел од членовите на Светиот синод на МПЦ.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2014 во 21:47
Dobro be,od ovoj Zaev nema mir ni za vakvi praznici...

... тврдат дека наводното воскреснување на Исус Христос е класична монтажа. Тие внимателно го прегледале филмот “Страдањата на Исус” за распнувањето на синот Божји и сметаат дека во најголем дел главниот лик воопшто не личи на Исус.

- Попрво би рекле дека станува збор за Мел Гибсон отколку за Исус Христос. Филмот е монтажа. Крајната цел е да се манипулира со луѓето преку лаги и монтировки на познатиот монтажер од Македонија Зоран Заев. Мислам дека луѓето ќе знаат да направат разлика помеѓу филм и стварност – вели Никола Додовски, атеист од Македонија.

Групата атеисти побара од телевизиите “Сител”, “Канал 5″, “Алфа”, како и од сите дневни весници во Македонија да не објавуваат прилози за Велигден. А од оние медиуми кои сепак ќе објават вести за празникот, се бара на истото место да се објави и демантот во кој се објаснува дека станува збор за класична монтажа.

Тие сметаат дека појавувањето на зајачиња како симболи во празникот мора да е масло или на Зоран Заев или на Миле Зечевиќ и бараат луѓето да не подлегнуваат и да не купуваат такви празнични реквизити.


...pisuva eden mak portal....zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2014 во 18:15
Пациенти...
I just wanna feel real love.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2014 во 20:47
...tvoj termin.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2014 во 22:14
STO POBLISKU DO CRKVATA-TOLKU PODALEKU OD BOGA
STO POBLISKU DO VLASTA=TOLKU PODALEKU OD SEBE SI
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 12:43
http://stojanche.blogspot.com/2015/05/blog-post_6.html?m=1

Очекував нешто од МПЦ ама не до толку идиотски напишан текст.

Месинџер ,нашите претпоставки од пред 2 години сега ке ни ги разјаснат теолозите од МПЦ.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2015 во 12:54


Политиката која што се бори против Христовата Религија, порано или покасно ќе падне, исто како што ќе падне религијата која што се наречува монотеистичка, а се противи на Христа Месијата проливајќи крв и одобрувајќи ја полигамијата!И во деновите на тие царства небесниот Бог ќе подиегне царство кое нема да се разруши никогаш, а тоа царство нема да биде предадено на друг народ; тоа ќе ги победи и разруши сите царства, а само тоа ќе остане вечно.
Св.Пр. Даниил 2:44

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2015 во 00:45


Еден од говорниците на вчерашниот собир во Скопје (мислам дека беше Милчин Владимир) кој што беше организиран од страна на сдсм и сорос, а поддржан од многу луѓе кои што Го одфрлаат и плукаат на Евангелието на Милоста БОЖЈА чиста - за спасение на сите отелотворена во Исуса Христа - носеше (одприлика) ваква маица!
Која антихристијанска провокаторска банда е тоа, еј!
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2015 во 06:56
Уште колку долго, ќе го ставате Исус на крстот????
едно е - не се две
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2015 во 22:41


Исус на Крстот вистински Го ставија и ставаат, тие антихристи кои што неговото БОЖЈО Синство и БОЖЈА Природа Го/Ја негираа и негираат, а од него се обидуваат да направат крвав религиозно/политички востаник (џихадист) со исто такво пророчко алиби!Кој е лажец, ако не оној, што одречува дека Исус е ветениот (Спасител) Месија?
Тој е антихрист, што Го одречува Отецот и Синот!

1 Јованова 2:22


Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2015 во 02:26
Не сакав да го поставам прашањево на Пдф Политика за да не излезе оти местото не е соодветно, па затоа прашувам тука. Забележав дека Милчин на неделниот протест носи маица на која пишува "Исус умре за нечиј (туѓ ?) грев". Дали може некој да ја објасни поракава бидејќи навистина не ми е јасно што сака да каже? 
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2015 во 10:58
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

Уште колку долго, ќе го ставате Исус на крстот????едно е - не се две
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2015 во 13:47
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

[QUOTE=outlook123] Уште колку долго, ќе го ставате Исус на крстот????Највероватно тоа ке потрае ....некој милениум.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.