IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Леново мобилни телефони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Леново мобилни телефони

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
abcxxx Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abcxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Леново мобилни телефони
    Испратена: 27.Јуни.2013 во 18:12
Yuanqing изјави дека откако Lenovo го освоила компјутерскиот пазар, фокусот ќе биде префрлен врз мобилната технологија.

„Паметните телефони се една нова можност за нас“ - изјави Yuanqing за Wall Street - „Ние како компанија секогаш бараме нови можности за раст и развој“.

Во моментот, Lenovo е вториот најголем производител на мобилни телефони во Кина, веднаш позади Samsung. Уделот на компанијата во 2012-та година беше 11%, скоро тројно повеќе отколку уделот од 4,1% кој го имаше во 2011-та. На интернационалниот пазар, HP е на првото место кога станува збор за компјутерите, а Lenovo е на второто.

http://www.jsxltech.com/collections/c1-cellphone-c2-brand-c3-lenovo

Изменето од abcxxx - 27.Јуни.2013 во 18:13
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.