IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Миранда Кер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Миранда Кер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 24>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2014 во 14:28

Миранда Кер е новото лице (и деколте) на Wonderbra


m

Миранда Кер е новото лице- и тело- на Wonderbra, само една година откога не е ангел на Викторија Сикрет.

Moving on... to more lingerie: Miranda Kerr has been revealed as the new face - and body - of Wonderbra, just under a year after parting ways with Victorias Secret

30-годишната австралиски супер моделка учествува во новата кампања за брендот-ривал за долна облека, во маркантни заводливи пози и шарени и принтови детали.

Seasoned pro: The 30-year-old Australian supermodel stars in a new campaign for the rival lingerie brand, striking a seductive pose in colorful and patterned separates

Само три фотографии се пуштени до сега, со содржина значително помалку провокативна од некои од сликите на нејзините денови во Викторија Сикрет.

Busy mom: Ms Kerr - who has a three-year-old son named Flynn with her estranged husband Orlando Bloom - may have quit Victorias Secret, but shes certainly had no shortage of campaigns in the past year

Миранда не само што има нов договор со нов бренд, туку има и воочливо (зголемено) ново деклте.

Drama: Ms Kerr (pictured in the 2011 VS show) cited a new phase in [her] life for her decision to leave Victorias Secret last year

 



Изменето од Valerija - 07.Март.2014 во 14:29
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2014 во 15:33
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2014 во 15:50

ФОТО: Миранда Кер со слаткиот син Флин на прошетка во Њујорк

Миранда Кер со голема насмевка на лицето застана пред бројните папараци кои чекаа пред нејзиниот дом во Њујорк.

Миранда и Флин

Синооката 30-годишна манекенка била фотографирана додека се упатувала на прошетка заедно со својот мал син Флин.

Миранда и ФлинМиранда и ФлинМиранда и Флин

Истиот ден папараците ја уловиле Кер и во уште едно елегантно издание. Во духот на пролетта, таа носела цветен фустан од Долче и Габана во комбинација со обувки од Кристијан Лобутин.

МирандаМирандаМиранда

Миранда во последно време е особено активна на професионален план и повеќе компании како H&M, Wonderbra, Escada и Reebok ја имаат ангажирано како свое заштитно лице.



Изменето од Valerija - 14.Февруари.2018 во 09:58
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 17:05
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 17:05
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 17:06
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 17:09
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 17:12

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 17:42
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 18:26

Блузичка на риги во комбинација со балетанки-анимал принтсреќа
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 19:44

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 19:49
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2014 во 10:55
Миранда Кер


Миранда Кер


Миранда Кер


Миранда Кер
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2014 во 22:55

ФОТО: Миранда Кер е моторџика за „The Edit“


Миранда Кер е секси моторџика во новиот едиторијал „A Woman With Drive“ за дигиталното списание „The Edit“.

31-годишната Австралијка била фотографирана од Крис Колс во креации од брендови како The Row, Saint Laurent, Rag & Bone и Frame Denim.

Миранда КерМиранда КерМиранда Кер

Во интервјуто за списанието, Кер изјавила дека не се смета себеси за модел. „Уште од мојата прва фотосесија на 14 години, никогаш не се гледав себеси како модел. Ако некој ме праша што работам, велам дека поседувам своја козметичка компанија. Не се дефинирам себеси како модел“ – рекла таа.

Кер споделила и дека се чувствува најсреќна кога е со својот син Флин. „Најсреќна сум кога сум со син ми на плажа или во парк и уживаме без папараци. Приватноста е најважна, особено кога си мајка“ – објаснила таа.

Миранда КерМиранда КерМиранда КерМиранда КерМиранда Кер

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.