IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Torn City - Text Based MMORPG
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Torn City - Text Based MMORPG

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
WolferS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WolferS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Torn City - Text Based MMORPG
    Испратена: 03.Јуни.2013 во 22:09
Ви ја препорачувам играта Torn City како една од најдобрите browser text based игри во светот.
Ја играат играва од сите држави , слична е на mafia wars но уште подобра . Во оваа игра можете све да правите , можете да напаѓате други играчи , да тренирате во теретана за појак Battle Stats , да купивате куќи , замоци све до палати и приватен остров , имате Item market каде што можете да купувате секакви видови на оружја, ножови , пиштоли. пушки , мечови , бомби , панцири и многу многу други работи. Во играта имате Energy која ја трошите или за теретана да се јачате или пак за да нападнете играч , можете исто така да извадите некој играч од затвор . Исто така со Nerve можете да правите све потежок и потежок криминал , од копија на цединја , кражби на златари , транспорт со дрога, атентати на премиери све то хакирање на кредитни картички и FBI . Се разбира ако правите потежок криминал имате поголема шанса да завршите во затвор или болница .. Најдобро во играва е тоа што имате дрога која можете да ја употребувате и која ви дава бонус работи како на пример ако тренирате со екстази во теретана , значително ќе имате подобар ефект во вежбањето , ( ЛСД - ви дава дополнителни + 50 energy, 50 happiness и +5 nerve , Марихуана ви дава поголема шанса да успеете во кражбите , и дриги дроги кој можат да се видат во играта) Доколку се предозирате од дрога , ќе морате да одите на рехабилитација во Швајцарија . Интересно е е тоа што можете да јадете , пиете алкохолни пијалоци како текила , пиво , и ред други пијалоци кој ви даваат некаков бонус. Замислете дури можете и да бидете во брак , да живеете во иста куќа двајцата. Најлесен начин да се збогатите е да пренесувате дрога , која ќе ја купувате пефтино од други држави а ќе ја продавате поскапо во вашиот град. Имате уште многу други работи кој ќе ги видите во играта како кланови и ред други работи.


Како што кажав играва е многу популарна и ја играат 4 милиони играчи , стабилна игра која ја регулираат многу админи , секој месец нови updates , морам да кажам дека сеуште нема хакови за оваа игра бидејки премногу е заштитена . Јас сум левел 40 и никот ми е WolferS , многу заразна игра која ќе ви стане секојдневие Регистрирајте се тука:
http://www.torn.com/register/?utm_source=player profiles&utm_medium=Game&utm_campaign=Profile page&utm_term=1506368



Копирајте го овој линк и регистрајте се на него и ќе добиете + 500 Energy, бонус специални оружја наредниве 5 дена ..




Поздрав!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.