IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Кога ќе се извинат и корегираат сунитите и сл.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога ќе се извинат и корегираат сунитите и сл.

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кога ќе се извинат и корегираат сунитите и сл.
    Испратена: 19.Април.2013 во 19:50   
Кога ќе се извинат и корегираат сунитските мухамеданци (и сличните на ними) за нивните злодела врз неистомислениците?

Најголениот дел од територијата на којашто живеат сунитските мухамеданци е со сила и неправда завземена, вршејќи крвав терот, рушувајќи или преправајќи еврејски, христијански (или поинакви) храмови во џамии!

Во македонија скоро сите историски порелевантни џамии се насилно изградени врз христијански цркви, ...

Безбројно население - меѓукои многу невини мажи, жени, деца, старци, ...- било низ историјата свирепо убивано, ништо помалку свирепо од тоа што го правеле крвавите крстоносци!

За злоделата на крвавите крстоносци, пред некоја година го доживеавме римскиот папа Јован Павле Втори како им се извини на православците, евреите и муслиманите.

Исто така германските политичари и верски водачи постојано им се извинуваат на евреите за прогомот во втората светска војна.

Дали може вакво нешто - што е нешто најнормално и редно - да се очекува и од страната на кураишките сунити (и сл.), коишто секогаш се преставуваат себеси како недолжни, притоа прикривајќи ги фактите, прогомите, милионите жртви и безбројните материјални злодела кои им ги направиле (и молќејќи или негирајќи, се’уште им го прават) на староседелците и неистомислениците?

Зарем нее крајно време за за ваквиот чин, со кој што засигурно тука на земјата би се доближиле кон Царството на Праведноста БОЖЈА?

Во очекување на извинување и повлечување од сите територии и објекти коишто тие насилно ги окупирле и завзеле, ве поздравувам сите.Изменето од spiros - 19.Април.2013 во 20:19
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2013 во 00:16
Има да се изначекаш.
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2013 во 09:22
Вечноста е моја (наша) Татковина!


п.с. За сребреница и слични нехристијански злодела, ќе зборуваме на други - слични - теми.    Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.