IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Исусовиот Пат и ОТЕЦ или национал/конфесионалните
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Исусовиот Пат и ОТЕЦ или национал/конфесионалните

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Исусовиот Пат и ОТЕЦ или национал/конфесионалните
    Испратена: 12.Април.2013 во 16:53
Една година после свирепото убиство врз петмината православни македонци кај езерото смилковци и еден ден после доаѓањето на Јохан Трчуловски во Македонија, - во време кога Талат Џафери е министер за одбрана во Р.Македонија - ја отварам темава во прашална форма: Исусовиот Пат и ОТЕЦ или национал/конфесионалните патишта и отци (водачи)?


Единствениот Вистински и Совршен БОГ да ве благослови - вас, вашите ближни и далечни - со најголемиот можен дар

Амин


   


Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.