IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - За иконопоклонството и каменопоклонството
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За иконопоклонството и каменопоклонството

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: За иконопоклонството и каменопоклонството
    Испратена: 31.Март.2013 во 12:08


   

Има многу горди и самобендисани верски традиции на оваа земја, кои велат дека тие се единствените правите. Таквите cвојата традиција и вера - меѓу другото - ја поврзуваат и со иконопоклонството или каменопоклонството, склуптуропоклонството, итн.

Што мислите вие за тоа?

Дали Вистинскиот БОГ - или вистинските светци - тоа навистина го барал(е), или пак тоа се само човечки преданија?


Јас сум уверен во тоа дека Единствениот Вистински и Совршено *Светол БОГ - нити Неговата *Света Мудрост, нити Неговиот *Светол Дух - никогаш не го барал тоа!


Најискрени поздрави до сите верници и луѓе, посебно до оние на коишто чистата Вера Христова им е поважна од секоја традиција, нација, деноминација, ...!


Шалом Алеихем

Изменето од spiros - 31.Март.2013 во 20:34
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.