IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Проблем со пенисот (итно)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблем со пенисот (итно)

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
eldiaglo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Февруари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eldiaglo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Проблем со пенисот (итно)
    Испратена: 28.Февруари.2013 во 23:00
Имам 14 години, и мастурбирам по речиси три пати на ден. Но последните два дена имам проблем. Спермата ми е многу густа, т.е. многу малку воденеста а многу е густа така. А на кватитет не е многу, туку е помалку. Спермата речиси и не е водена. Што би можел да е проблемот? Вчера цел ден пиев вода но ништо не реши. Деновиве многу вежбам а малку јадам, па во школо ми се слоши пред неколку дена. Дали е поврзано тоа. Вчера и денес јадам што повеќе и пијам повеќе течности, но нема некакви видливи резултати. Ве молам за совет итно е.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2013 во 23:10
Па што си запнал по три пати на ден...Намали малку, не е здраво, ќе го истенчиш...намигнување
Пиј течности нормално, не е битна густината на спермата, се додека не добие жолта или црвена боја.

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2013 во 23:30
 ...ako e od selo momchevo, neka proba da ja izmuzi kravata koja shto ...shtotuku ja izmuzile ! намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2013 во 23:36

..ama soveeeet!.збунетост

Najdobro da ne i se doblizuvas na kravata..i na ovci ako naletas.Ma na se sto e zensko..barem zasega...mozat da te klocnat..zasekogas.намигнување

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
toseiliev Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Март.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај toseiliev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2013 во 11:43
Сакам да прашам имам 15год. и целосно не ми излегува пенисот и додека менструбирам не ми излегува целосно главичката кога бев помал ми ја сечеле кожичката дали може да се повтори сега истото или тоа е нормално па со тек на време ке се се отвори целосно главичката :D :| :(
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2013 во 11:59
Originally posted by toseiliev toseiliev напиша:

Сакам да прашам имам 15год. и целосно не ми излегува пенисот и додека менструбирам не ми излегува целосно главичката кога бев помал ми ја сечеле кожичката дали може да се повтори сега истото или тоа е нормално па со тек на време ке се се отвори целосно главичката :D :| :(
 
Оди повторно на лекар (уролог), ама не кај истиот, бидејќи изгледа не си ја завршил добро работата. намигнување
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2013 во 12:04
..ma ...nek' drka shto vishe...i ke go ''razraboti''! голема насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2013 во 12:09
Originally posted by brza brza напиша:

..ma ...nek' drka shto vishe...i ke go ''razraboti''! голема насмевка
 
што ќе разработи кога му го сечеле... и тоа до пола изгледа, затоа треба да се дозаврши работата.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2013 во 12:16
 ...da  ima 25  ajde, ama,...na  15 samo ''razrabotkata'' mu e majkata, ...pa i  ''cel' da mu e! намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2013 во 12:17
кул
vivi
Кон врв
toseiliev Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Март.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај toseiliev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2013 во 13:49
хах,,, секако дека го разработувам но срам ми е да кажам на родителите дали треба да одам на уролог и не се секавам кај кого бев пошто мал бев
дали да почекам со време ке се скини или да посетувам што побрзо да не е опасно нешто....??
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.