IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - За вредноста на вистинските Чеда БОЖЈИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За вредноста на вистинските Чеда БОЖЈИ

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: За вредноста на вистинските Чеда БОЖЈИ
    Испратена: 21.Февруари.2013 во 17:41   
Има ли нешто повредно во овој свет, од вистинските Чеда БОЖЈИ?


Совршениот, Кој што првородената и најљубената Мудрост своја Ја отелотвори во Исус и Ја дари за сиот свет, го сака сиот свет - иако не го сака она што светот учи и практицира - но Неговата Љубов е посебна кон Неговите вистински Чеда!

Дали некој е свестен за вредноста на вистинските Чеда БОЖЈИ?


Поздрав


   
Изменето од spiros - 21.Февруари.2013 во 17:42
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2013 во 18:05
А зарeм постојат невистински Божји чеда?

И кои сме ние да судиме кое Божјо чедо е повредно, а кое помалу вредно ?Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Pica pica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pica pica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2013 во 18:17
site se chovechki cheda,no ne site se bozji cheda.:-)
Molimte pishuvaj vo ednina.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2013 во 20:20


Originally posted by Messenger Messenger напиша:

А зарeм постојат невистински Божји чеда?
И кои сме ние да судиме кое Божјо чедо е повредно, а кое помалу вредно ?


За нас Исус и крволочниот хитлер (како еден пример од многумината), немаат ист духовен отец!

Но, некои најверојатно со нивните филозофии - на децентен начин ќе не’ осудат и - поучувајќи не’ ќе констатираат дека здравото учење на кое му веруваме е грешно, а нивното точно, со што го негираат и девалвираат Чистиот, израмнувајќи Го со нечистиот!    


      
„Стани ти што спиеш, воскресни од мртвите, и Христос ќе те осветли!”


   
Ефесјан. 5:14Изменето од spiros - 21.Февруари.2013 во 20:22
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.