IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Слаѓана Велков официјално се сели во Македонија.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Слаѓана Велков официјално се сели во Македонија.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2014 во 16:35
И се пресели веројатно...често ја има на Твсреќа
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 00:19
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

...а од што лечи таа?Ја неам фејсбук па не можам да дознаам повеќе.загриженост



Ти дава совети како да си го одржуваш телото со правилна исхрана во комбинација со физичка активност и гледање во сонце а во летните денови одење бос или носење чевли кои имаат заземјување на ѓонот.
 

Не е ни доктор,туку лекар,доктор е ко ќе докторира.

Не е ни нутриционист ни прехрамбен технолог за да дава совети за храна,не е ни било каков тренер за физичка активност.

Гледање во сонце????-Дај ве молам не бидете смешнигазење од смеење
Оправдувањето за гледање во сонце и е следно..внимавај сега
-Се на планетава земја од растителен свет било дериват на сончева светлина и според тоа и ние луѓето треба да гледаме во сонцето... газење од смеењегазење од смеењегазење од смеењегазење од смеењегазење од смеењегазење од смеење
Мислам има ли некој да и каже дека не сме растенија и слично,највероватно според неа имаме Хлорофил во очите и ќе прајме фотосинтеза.

Единствена полезна работа од сонцето за човекот е што не грее и што овозможува да се прави Витамин D во кожата,и светлина ни дава...толку

Иначе ја имам групата нејзина на фејсбук,членовите се уште позанесени од Вегетаријанците и Веганите(нека не се навредуваат двете групи доколку ги има на форумов).

Ја поддржувам само во однос на вакцините,треба тоа да се разјасни еднаш за секогаш.

Се друго мислам дека е гола вода и самопромовирање на квази наука или не знам како да го наречам.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.