IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - touch screen panel digitizer za LG GT540
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

touch screen panel digitizer za LG GT540

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
darksiders Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јануари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај darksiders Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: touch screen panel digitizer za LG GT540
    Испратена: 09.Јануари.2013 во 11:08
поздрав до сите . има ли некој како што спомнав touch screenot не ми работи во lg gt540 пример кога стискам бројот еден излегува како 0 да сум притиснал , десната страна на екранот не реагира на допир . одвај го вклучувам со алтернативни опцији. има ли некој кој врши поправка или пак да ми продаде нов или половен lcd touch screen za lg gt540 еве линк од youtube многу сличен на мојот проблем линк.....


http://youtu.be/uSrjX8gaNlU
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2013 во 13:20
Пробај прво да го калибрираш екранот, ако не сака носи го на поправка, сигурно имаат резервни делови или пак може да нарачаат. Мене за самсунг с8000 екранот ме чинеше околу 500-600 денари така нешто...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,203 секунди.