IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Добрососедско ми е
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Добрососедско ми е

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 34>
Автор
Порака
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Добрососедско ми е
    Испратена: 19.Декември.2012 во 09:29
Тема за добрососедство
ептен раматична тема
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2012 во 09:30
http://life.dir.bg/news/big-brother-12651847?nt=5

Когато участвах в балканския Big Brother моята собствена държава не ме подкрепи толкова, колкото българският народ през последния месец. Само преди няколко седмици тук никой не ме познаваше, но въпреки това зрителите ми дадоха шанс и ме опознаха. Затова тази победа ми е особено ценна”, разказа Никола.

Тогава бях единствен македонец, беше ми тежко. Трябваше да говоря на сръбски, за да ме разберат. А тука, в България, си говорих без проблем и всички ме разбираха”, сподели Лестер.




Изменето од d4 b3 - 19.Декември.2012 во 09:39
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2012 во 11:11
http://images.focus-news.net/d5f309fd4ff9f747daf9e193c27ba451.jpg

да бе Плевнелиев
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2012 во 14:27
Ќе ти ја оставам темава некое време ПОД УСЛОВ СИТЕ офтопици од политика да си ги пишуваш тука а не по темите. Океј?
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2012 во 14:44
Originally posted by d4 b3 d4 b3 напиша:

http://life.dir.bg/news/big-brother-12651847?nt=5

Когато участвах в балканския Big Brother моята собствена държава не ме подкрепи толкова, колкото българският народ през последния месец. Само преди няколко седмици тук никой не ме познаваше, но въпреки това зрителите ми дадоха шанс и ме опознаха. Затова тази победа ми е особено ценна”, разказа Никола.

Тогава бях единствен македонец, беше ми тежко. Трябваше да говоря на сръбски, за да ме разберат. А тука, в България, си говорих без проблем и всички ме разбираха”, сподели Лестер.


 
ако всички го разбираха, зошто тога има превод от видеото??? изненадување
 
плазење
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2012 во 14:47
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Ќе ти ја оставам темава некое време ПОД УСЛОВ СИТЕ офтопици од политика да си ги пишуваш тука а не по темите. Океј?


разбрав за офтопиците

благодарам за разбиранет

за онтопиците да ставам ли нова тема или може и онтопици овде?
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2012 во 14:48
Еј, не си играј со моето празнично расположениесвиркање
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2012 во 14:57
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Еј, не си играј со моето празнично расположениесвиркање


е кога не ти е празнично несмеам

голема насмевка
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2012 во 14:57
што празнувате бе во среда


Изменето од d4 b3 - 19.Декември.2012 во 14:57
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2012 во 15:08
Свети Никола бема ајде
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2012 во 15:16
аааааа

Премиерски ден  имате


да
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2012 во 14:09
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=122012845145&id=9&prilog=0&setIzdanie=22760

Според историчарот Михајло Миноски, не треба да се прават никакви историски помирувања оти, како што вели, во науката важат аргументите и нема место за отстапувања.


се случувам со историчарот

историата е наука - во науката нема отстапки


аргументи

аj екшан со аргументите ѓавол


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2012 во 14:19

Критика за “добрососедската“ постапка?
А не е за нас?
изненадување
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2012 во 14:21
http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=122012913198&id=13&prilog=0&setIzdanie=22760

Јас имам братучеди од сите соседни нации.


jас има братучедка во Франция
братучед во Полша
неколку во Унгария

кое е општото помегу брачедите?

дедовците и бабите

значи нема потреба со братучеди да докажуваме идентитетот на бабите и дедовците
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,595 секунди.