IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Задоцнет развој кај децата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Задоцнет развој кај децата

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
I-Z-I-S Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I-Z-I-S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Задоцнет развој кај децата
    Испратена: 21.Ноември.2012 во 23:27
Се работи за 6 годишно девојче , констатирана е хормозомска абнормалност без конкретна дијагноза. Детето се разбира со гестови, но сеуште нема развиен говор. Присутна е лицева дизморфија, моториката е уредна. Неможе да се сконцентрира и видно повремено е вознемирена .
Се вршат контроли од доктори во детската клиника во Скопје , но сеуште нема некој виден напредок .
Ве Молиме за ваше мислење, И доколку знаете за некои специјалисти , клиники или нешто друго, па и надвор од Македонија , ве молиме за помош.
Ви благодарам,
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.