IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Кој филм, каде, кога??? Кино распоред
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој филм, каде, кога??? Кино распоред

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој филм, каде, кога??? Кино распоред
    Испратена: 17.Ноември.2012 во 03:41
Еве на пример отварање на Cineplexx

Новиот Џејмс Бонд за 90 денари во Cineplexx во ”Скопје Сити Мол”


Отворањето на новото кино во „Скопје Сити Мол” ќе се одржи на 22 ноември, со присуство на македонски познати личности од филмот и музиката…

cineplexx_saalСо 3Д авантурата „Животот на Пи“ и новиот Џеjмс Бонд филм „Небесен пад“, австриската кино-групација Cineplexx (Синеплекс), заедно со партнерите MCF Films и Continental Film, ќе го отвори своето ново кино во Македонија.


Деветте сали, кои се дел од „Скопје Сити Мол“, се опремени со современа опрема и 3Д технологија, овозможена од „Real 3d“ и ги имаат најголемите екрани во Македонија. Салите имаат суперкомфорни седишта поставени во тн. стадионско седење. Најголемиот екран има димензии 14×7,6 метри и е поставен во најголемата сала со капацитет од нешто повеќе од 300 гледачи. Вкупниот капацитет на салите е поголем од 1.400.

На вечерта на отворањето на Cineplexx билетарите за публиката ќе бидат отворени во 20:45 часот, а сите проекции почнуваат во 21:30 часот за што ќе се нуди специјална цена на вечерта во износ од 90 денари за уживање во првото вистинско кино во “Скопје Сити Мол”.


Значи кратко и јасно, „Животот на Пи“ и новиот Џеjмс Бонд филм „Небесен пад“ во Синеплекс од 22.11.2012 по цена од 90 денари.

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2012 во 03:41
ВРЕМЕНАСТАН
11:0017.11.2012 -- "Ice Age 4: Continental Drift" (3D) 
кино Милениум, Скопје Македонија
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2013 во 07:50

Датум
Денес и Секој Ден
Трае до Пет, 25 Јан 2013
Во 20:00

Проекциите се од 20:00 и 23:00

Локација

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2020 во 07:00

изгледа ќе се врати Репортоарн КиноЏабе, можеби ќе дочекамеи драјв-ин-проекции, нели Дистанца била Тренд, ех на паркинго предВеро сигурно егејска-копродукција ќе се фура, а на оној градскиот кај ГТЦ веројатно документарци ќе вртат завеса ... како здрмало корона-параноја конечно најфора ќе биде по Реки и Езера во Кајчина поводаџиска Романтика ...

https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/skopski-legendi/скопје-што-не-се-заборава-кино-џабе-на/


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.