IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Сакам да знам нешто повеќе за Есра (Анимација)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сакам да знам нешто повеќе за Есра (Анимација)

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Barichko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barichko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сакам да знам нешто повеќе за Есра (Анимација)
    Испратена: 16.Ноември.2012 во 00:00
Решив да идам во Есра за Анимација да учам. ПОшто видов сам многу е тешко да учиш, иако имам колекција од туториали, не ми помогна.Освен што го научив така така 3Д програм, друго не ми помогна. Имам желба да станам Аниматор и Моделер на карактери, сакав да идам на онлајн курс, ама прескапи се. Башка не ми се станува во 4 сабајље да идам на час/

Ми кажаа за ЕСРА дека нуди Анимација, 3 години 3000 евра, и се учи од анимација до моделирање и рендер. Но не ми кажаа ништо повеќе од тоа како се учи, се учи ли некој програм и кој? Можеби Maya. Пошто пролитав за аниматор и карактер моделер треба да знаеш анатомија, предаваат ли тоа? После на пракса каде?

Бил некој таму, задоволен ли е?
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 00:14
Сакаш да кажеш дека ти се даваат 9000 евра за образование со кое најверојатно не би ни нашол работа во Македонијазбунетост
Можам да ти најдам некои информации, ама дека ќе ти бидат од корист чисто се сомневам. Кога тие кои сакаат да ти земат пари не ти кажале, па што остана јас..
Autodesk Maya мора да се изучи, секако нема тоа да учиш 3 години...

И не знам колку ти е важно да ти е дипломата од ЕСРА, ама ако не ти е пробај со SEAVUS едукација..
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Barichko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barichko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 09:14
Не кажав за да најдам сигурна работа овде. Сакам да си ја пробам среќата надвор. Прашав насекаде, ми кажаа дека Bachelor degree мора да се има ако сакаш да работиш надвор. или 12 години искуство во 3Д.
Autodesk Maya, веќе ја учам од туторијали. ако имаш повеќе информации пиши.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.