IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Проблем со предница
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблем со предница

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
miki82 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki82 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Проблем со предница
    Испратена: 03.Ноември.2012 во 21:43
Zdr.,ke ve zamolam za odgovor dokolku nekoj znae da mi pomogne.
Smeniv cauri od desna strana i ja centrirav kolata,no caurata e od golf dvojka i nee na tocka namestena a mojot avtomobil e seat toledo od 92 god.,na brzina od 80 km tesko se kontrolira a i vlece nalevo i voopsto ne e stabilna.Koga ke go udram kolceto odnapred nanazad ili obratno tropa no i ima lufta kako skinata caura.Dali mozebi e do caurata ili do centriranjeto...pozdrav
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2012 во 08:55
Prvo si menuval cauri na balansstangla na ramo na amortizer nas to?Toa sto vlece probaj da balasiras gumi,pak centriraj i probaj.ne bi trebalo da ima problemi.Ako si od Sk ima dobar majstor za prednici centriranje vednas do Univerzalna Sala,ima vulkanizer vnatre,t.e ulickata kade e postata ama ke se vratis 100m nazad.Prasaj go znaat tamu.Deckoto dobro raboti,ima i servis taka da mozes do kaj nego....Pozz
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32090
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2012 во 08:59
Originally posted by miki82 miki82 напиша:

Zdr.,ke ve zamolam za odgovor dokolku nekoj znae da mi pomogne.
Smeniv cauri od desna strana i ja centrirav kolata,no caurata e od golf dvojka i nee na tocka namestena a mojot avtomobil e seat toledo od 92 god.,na brzina od 80 km tesko se kontrolira a i vlece nalevo i voopsto ne e stabilna.Koga ke go udram kolceto odnapred nanazad ili obratno tropa no i ima lufta kako skinata caura.Dali mozebi e do caurata ili do centriranjeto...pozdrav
Kako prvo caurata ima tocki po koi treba da e namestena , dokolku ne e na tockite....vadi ja i stavi nova......sovet :ne pipaj ako neznaes sam po prednica ....kontrolata e losa rabotaда
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2012 во 11:42
ne pipaj голема насмевка
vivi
Кон врв
miki82 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki82 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2012 во 15:54
Znaci fala na odgovorot,no gumite ne se zatoa sto guma moze da vlece no ovde volanot ne se drzi vo race,se oseka i pri mala brzina,se gleda na caurata klopka kako lufta,no od kade lufta koga e nova caurata,strafot da e skinat nee gledam stoi na mesto,znam deka mora da se odnese na centriranje no me interesira sto bi mozelo da bide,inace centrirana e eden mesec ako ima,nemam ni 500 km pominato...pozdrav
Кон врв
miki82 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki82 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2012 во 16:08
Da , da znam za tockata na masata kade stoi caurata,nee na tocka na brzina e namesti majstorot a drug ja centrirase i toa lasersko,no toj sto ja centrira rece nema lufta nikade ja gledase ozdola,trkaloto napred nazad odi i togas se primetuva kako lufta kaj caurata,no nee skinata i jas mislam deka moze da e od toa sto nee na tocka na masata ili masata da e rasirena odnosno odvarena na fabrickiot var zatoa sto so cekan majstorot ja nabivase caurata,na desno koga vrtis e se normalno a nalevo i na pravo e tesko za kontroliranje,a caurite gi menuvav na desnata strana,fala ...pozdrav
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2012 во 16:30
Значи ке му кажеш на цепаницата од мајстор чаура со чекан се набива на Лада или 101 а не на Сеат....Слушнал ли тој за преса,а?Очигледно не...Е па пријател на преса се набива чаура,и тоа чаурата се става у фрижидер за длабоко да остои една вечер...Звучи глупо,ама закон на физика,нели...На ладно се собира секој материјал....И после без проблеми.....Поздрав и мењај мајстор дур колата ти има тркала
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
miki82 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki82 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2012 во 18:16
Vo pravo si i za presata i za majstorot,samo znajs kako e za da se pomine poevtino ama ustvari na kraj plakas duplo...
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2012 во 04:12
Значи она што можеш да провериш е дали машата е одварена од фабричкиот вар.Ако е одварена тогаш барај или нова или половна,и братче барај саглам мајстор.....Сега екскурзијата ке те чини дупло.Јас имам пријател кој има сервис и одам кај него.Тоа што го можам сам си го сервисирам(плочки,гуртни,итн)а каде треба посебен алат одам кај него.Поздрав
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2012 во 21:49

па вика...Е па пријател на преса се набива чаура,и тоа чаурата се става у фрижидер за длабоко да остои една вечер...

а ја му викам.....а муштеријата купува гајба пиво и пие со мајсторот додека не се олади ..чаурата де ..таа во фрижидерот..ако не ја заборават кај ја ставиле..во меѓувреме. смеење

ако не може со сила,земи поголем чекан..Прв закон на  мајсторите и правило на левата рака.газење од смеење

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.