IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Вештачко оплодување со донатор на сперма?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вештачко оплодување со донатор на сперма?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
nana21 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Септември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nana21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вештачко оплодување со донатор на сперма?
    Испратена: 24.Септември.2012 во 02:11
zdravo jas sum nova na forumov i sakam da vidam vase mislenje za ovaa tema kako razmisluvate na ovaa problematika bidejki mnogu bracni parovi go imaat problemot da maskiot partner po mnogu ispituvanja da bide neploden i za da se ostvari zelbata za semejstvo se odlucuvaat na donor na sperma sega vo makedonija e dozvoleno toa poz
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2012 во 09:31
Originally posted by nana21 nana21 напиша:

zdravo jas sum nova na forumov i sakam da vidam vase mislenje za ovaa tema kako razmisluvate na ovaa problematika bidejki mnogu bracni parovi go imaat problemot da maskiot partner po mnogu ispituvanja da bide neploden i za da se ostvari zelbata za semejstvo se odlucuvaat na donor na sperma sega vo makedonija e dozvoleno toa poz

Доколку мажот се согласи, зошто да не?среќа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2012 во 09:50
Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Originally posted by nana21 nana21 напиша:

zdravo jas sum nova na forumov i sakam da vidam vase mislenje za ovaa tema kako razmisluvate na ovaa problematika bidejki mnogu bracni parovi go imaat problemot da maskiot partner po mnogu ispituvanja da bide neploden i za da se ostvari zelbata za semejstvo se odlucuvaat na donor na sperma sega vo makedonija e dozvoleno toa poz


Доколку мажот се согласи, зошто да не?среќа


За ваква работа треба и двајцата да се согласат. Проблемот настанува кога балканскиот менталитет ќе почне да му го е*б егото на мажјакот. Јас лично се согласувам секако, дали да се посвои или да се направи вештачко осеменување.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2012 во 10:00
Па очигледно е дека женава сака, затоа и прашува што мислиме. среќа
Затоа реков доколку мажот се согласи.

Инаку секогаш постоеле и ќе постојат такви што ќе гледаат повеќе за другите отколку за себе. Лично мене не ме засега што ќе кажат тие што не се прашани.среќа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2012 во 20:42
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2012 во 01:31
С'е се случува, с'е биднува... и со трансфузија на крв беа испозаразени луѓе со AIDS.

И натаму ќе има вакви нешта с'е додека не се откријат сите можни генетски аномалии и потенцијални опасности по човековото здравје (ако воопшто некогаш можат да се откријат сите), но тоа не значи дека вештачкото (во суштина нема ништо вештачко во тоа) оплодување нема да се сопре.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13846
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2012 во 08:52
,,,,,kolku nepoznati do sega se prijavija,,,,плазење,,,prvite veke se proiznesoa,,,,,,

 ,,,e sega dilemata e nepoznat in vivo ili in vitro,,,,глупчо,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2014 во 00:14

Hmm ,verojatno ovde I e mesto na temava ....збунетост

Inaku muabetov mi bese "Lud BIP zbunjenoga" vo "bajkava" sto sledi смеење
 
Ед Хубен, дежурен донатор на сперма од Холандија, веќе 12 години со своите донации ги усреќува паровите на кои тоа им е потребно. Тоа го прави бесплатно, чисто заради неговата неограничена великодушност – во превод, заради задоволството што работата му го овозможува. Имено, тој донира на олд-скул начин, со тоа што спие со жените кои сакаат да затруднат.

sperm donorНаскоро, го очекува јубилеј – на свет ќе пристигне неговото 100-то дете.

Хубен бил невин до 34-тата година од својот живот, а сега пружа услуги и на хетеросексуални и на хомосексуални парови, достигнувајќи просек од 15 жени месечно. Предноста што Хубен ја има пред клиниките за вештачко оплодување е… цената, се разбира.

Секој би помислил дека мажите на неговите клиентки мора да се љубоморни на тоа што Хубен спие со нив. Но, барем како што тврди тој, тоа не е случај. „Неодамна ме посети еден пар. Беа овде 3 пати, а сега имаат дете. Тоа е причината што овие мажи ја немаат помислата: Жена ми спиела со странец“, вели тој.

Хубен, во меѓувреме, сонува дека ќе ја пронајде љубовта за која мечтае цел живот и дека таа ќе биде следната што ќе му роди дете.

Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2019 во 23:43

БИРА ЖЕНИ ОД 18 ДО 42 ГОДИНИ: Секој месец прави од две до пет деца

January 24, 2019
БИРА ЖЕНИ ОД 18 ДО 42 ГОДИНИ: Секој месец прави од две до пет деца

Кели Гордон кој има 27 години, самиот се нарекува “најпознат донатор на сперма во светот“. Тој е од Лос Анџелес, татко е на дури 18 деца во САД, а уште четири се на пат. Тие се родени последниве четири години. Неговите квалитети што го прават добар донатор на сперма се: “ Не се дрогира, не пуши, не пие алкохол и кафе и квалитетно се храни“.

Кели кој претходно имаше фесјбук страница каде ги нудеше своите услуги, секој месец има стотина барања за донација. Тој вели дека секој месец донира сперма за две до пет деца, а прифаќа и секс како опција за зачнување на дете.  За услугите тој не добива пари.

Прв пат за ваквиот потфат се одлучил кога сватил дека му е досадно во љубовта и кога прв пат им помогнал на еден брачен пар во години. Тој донира сперма во разни градови во Америка, а сега планира “бизнисот“ да го прошири и во Велика Британија.

Неговите клиентки имаат од 18 до 42 години, а Кели претходно ја проверува нивната финансиска состојба се со цел неговите деца да не живеат во сиромаштија.

Гордон планира за дваесет години да организира забава на Денот на татковците на која би ги собрал сите свои биолошки деца.

Кон врв
Katina2019 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Јануари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Katina2019 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2019 во 21:07
Имаме ли ние воопшто во нашава држава банка за сперма?

Изменето од Katina2019 - 25.Јануари.2019 во 21:08
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.