IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Психичка стабилност во спортот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Психичка стабилност во спортот

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
heaven Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај heaven Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Психичка стабилност во спортот
    Испратена: 27.Август.2012 во 21:00
Здраво на сите!! (Ова се однесува на Тенис конкретно)но и за сите останати спортови важи. Секогаш кога ќе треба да излезам на терен да играм меч во мене чувствувам некоја несигурност, кога ке влезам во теренот да играм некој страв чувствувам, целиот трепаерам, се тресам. Знам дека имам доста добри удари, серва и сл. но и со послаб играч да играм (далеку послаб)претрпувам пораз, во што може да е проблемот? Ме интересира некој од вас кој тренира било каков спорт или конкретно тенис да ми каже како да го решам ова? Дали ова ќе исчезне со тек на време, со повеќе одиграни натпревари? Дали проблемот е во негативните мисли, Психолошки сум нестабилен , затоа што мислам дека неможам да победам? Ваши мислења околу ова, ајде малку дискусија, очекувам мислење стручно од вас како спортисти, како тренери спортски и сл. Ве молам за помош!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.