IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Sigma 8-16mm f/4.5-5.6
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sigma 8-16mm f/4.5-5.6

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
NIKON-TNT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NIKON-TNT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Sigma 8-16mm f/4.5-5.6
    Испратена: 22.Август.2012 во 14:48
ZDRAVO DECKI NA SITE!!!
ZNACI VAKA KADE MOZAM DA JA NAJDAM T.E. SAKAM DA JA IZNAJMAM SIGMAVA,I
DALI JA IMA NEKOJ I DALI KE MOZE DA JA IZNAJMI???
PISETE OBAVEZNO!!!
MOZE I NA LP
Кон врв
NIKON-TNT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NIKON-TNT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2012 во 21:03
NEMA NEKOJ STO KORISTI SIGMA???
BAREM OBJEKTIVOV E VO TOP 3 OBJEKTIVI STO IZLEGLE OD SIGMA???
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2012 во 22:55
Јас користам Сигма другар. Ама не таа. Тоа е доста нов објектив и поретко се наоѓа, иако не се сомневам во ниеден случај дека е одличен.

Можам да кажам дека го гледав пред некое време. Ми се бендисува.
Кон врв
NIKON-TNT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NIKON-TNT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2012 во 08:39
ZATOA I SAKAM DA JA VIDAM,DA JA ISPROBA POSTO TEHNICKIOT DELA(VO GLOBALA) OD NEJZINA STRANA E FENOMENALEN.
8-16MM SO MNOGUMALA DISTORZIJA E NESTO STVARNO ZACUDUVACKI?
Кон врв
NIKON-TNT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NIKON-TNT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2012 во 08:48
BAREM IMA ILI NADEZ DEKA KE PISE NEKOJ.ILI DA SE OTKAZAM
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2012 во 01:38
Види во купи продај, некој продаваше ваква Сигма. Ја продаде одма, ама прашај го може ќе знае што ти треба.
Кон врв
NIKON-TNT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NIKON-TNT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2012 во 09:23

MI TREBA AKO MOZE NEKOJ DA MI JA IZNAJMI ZA MOJA POTREBA.
A ZA STO MI TREBA ZA NEJZE DOVOLNO ZNAEME OD NET. I OD FORUMI ILI PAK OD DRUGI LUGE STO JA KORISTELE.
TAKA DA NISTO OD RABOTAVA KAJ NAS VO MAKEDONIJA!!!
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2012 во 21:41
Да ми работеше 10-20ката ќе ти ја понудев... 

Ако ти е до 8мм само, види по огласи лево десно имаше еден шиткаше Самјанг 8мм/ф3.5 ;)
Кон врв
NIKON-TNT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NIKON-TNT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2012 во 13:11
FALA BRAT!!!
ALI JAS SAKAV LICNO NEJZE DA JA PROBAM POSTO ONA ME INTERESIRA MNOGU
VO GOLEMA NEDOUMICA SUM DALI SIGMAVA ILI PAK DA GO ZEMAM
NIKONOT 14-24MM
ZATOA SAKAM PRVO DA SLIKAM SO NEJZE ZA DA VIDAM KAKVI REZULTATI KE MI POKAZE?
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2012 во 17:57
А да земеш апарат и да прошеташ до пикс плус?
Кон врв
NIKON-TNT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NIKON-TNT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2012 во 20:06
XAXAXAA
A KOGO KE GO SLIKAM TAMU PRODAVACOT ILI MUSTERIITE???

Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2012 во 22:52
Теее ќе му оставиш лична карта ќе ти даде да искочиш де. :) Верувај МНОГУ се гледа и од 5 минути чачкање. 
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2012 во 09:26
Originally posted by NIKON-TNT NIKON-TNT напиша:

FALA BRAT!!!
ALI JAS SAKAV LICNO NEJZE DA JA PROBAM POSTO ONA ME INTERESIRA MNOGU
VO GOLEMA NEDOUMICA SUM DALI SIGMAVA ILI PAK DA GO ZEMAM
NIKONOT 14-24MM
ZATOA SAKAM PRVO DA SLIKAM SO NEJZE ZA DA VIDAM KAKVI REZULTATI KE MI POKAZE?

Чек малце, Сигмата е ДХ формат додека Никонов е ФХ. На ДХ не се исплати да го ставаш 14-24ката, ај што кошта ѓаол и пол, туку нема да имаш ни нешто блиску до ултравајд или фишај.

А 8-16ката (барем според сајтот гледано) ја немаат на лагер во пикс+. Ја сепак би ти ја препорачал 10-20ката. 2мм помалку ама затоа е поевтина, а башка и филтри прима. 

 
Кон врв
NIKON-TNT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NIKON-TNT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2012 во 15:26
DRZI VODA STO VELIS SE ALI NA 14-24MM KE MI GI NAPLATI DUPLO SO NEGOVATA DISTORZIJA STO E DA RECEME POGOLEMA OD NA SIGMAVA.
A BASKA TOA SIGMATA NA FX TELO KE BIDE PODELENO I EDNAKVO NA>>>> ?????
KOGA KE VIDIS REZULTATOT E TOA?
DJABE MI E POSLE 10-20-KATA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.