IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Семена течност
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Семена течност

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
iskrena89 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iskrena89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Семена течност
    Испратена: 01.Август.2012 во 15:49
Здраво. Ме интересира колкави се шансите да се забремени од семена течност? Јас и мм имавме односи без кондом на 21.07 , а мензисот ми заврши на 03.07
Инаку понекогаш ми започнува на 30-35 највеќе 40 дена. Денес ми е 36 ден и уште ништо од мензис. Имам некои тапи болки во долниот дел на стомакот одвреме навреме. Цело време се мислам дали нето се случило или не
а имаме 16 месекна керка и не би сакала да имам уште едно бебе сега уфффф ај еднаш по 1,5 година и ние да пробаме без кондом и одма нешто обратно да се случува аман , овие денови сум под голем стрес цело време плачам ко будала дајте ми некој совет , дали може и да ми касни и од стрес? заборавив да напоменам дека мм 4-5 пати пенетрираше во мене па потоа бидејки му реков да го извади бидејки немаме кондом отидовме во тоалет и му направив хандџоб. и сврши во тоалетот. ве молам за некој совет премногу сум под стрес , поздрав

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2012 во 17:25
Трудна си 100 %
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2012 во 18:57
Originally posted by iskrena89 iskrena89 напиша:

Здраво. Ме интересира колкави се шансите да се забремени од семена течност? Јас и мм имавме односи без кондом на 21.07 , а мензисот ми заврши на 03.07
Инаку понекогаш ми започнува на 30-35 највеќе 40 дена. Денес ми е 36 ден и уште ништо од мензис. Имам некои тапи болки во долниот дел на стомакот одвреме навреме. Цело време се мислам дали нето се случило или не
а имаме 16 месекна керка и не би сакала да имам уште едно бебе сега уфффф ај еднаш по 1,5 година и ние да пробаме без кондом и одма нешто обратно да се случува аман , овие денови сум под голем стрес цело време плачам ко будала дајте ми некој совет , дали може и да ми касни и од стрес? заборавив да напоменам дека мм 4-5 пати пенетрираше во мене па потоа бидејки му реков да го извади бидејки немаме кондом отидовме во тоалет и му направив хандџоб. и сврши во тоалетот. ве молам за некој совет премногу сум под стрес , поздрав


 

Епа од кај се најде семената течност кај тебе ако свршил во тоалетот.....збунетост  замисленост


Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2012 во 19:09
Дајте бе не ја трауматизирајте жената, Бог да чува. 

Прво, оди до кај гинеколог ќе ти помогне да ја регулираш менструацијата. 
Друго, штом имаш едно бебе сигурно знаеш како се прават бебињата, нелиголема насмевка
Сигурно мисли на ПРЕДсемена течност ... енивеј... знаете и сами ..

Најпаметно земи си тест од аптека или оди испитај преку крв и ќе си знаеш среќа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
iskrena89 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iskrena89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2012 во 19:46
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Дајте бе не ја трауматизирајте жената, Бог да чува. 

Прво, оди до кај гинеколог ќе ти помогне да ја регулираш менструацијата. 
Друго, штом имаш едно бебе сигурно знаеш како се прават бебињата, нелиголема насмевка
Сигурно мисли на ПРЕДсемена течност ... енивеј... знаете и сами ..

Најпаметно земи си тест од аптека или оди испитај преку крв и ќе си знаеш среќа



Благодарам многу...си викам ај ке пробаме еднаш и ние без кондом и сега се препотувам дај Боже да не сум трудна , ке почекам до понеделник па ке одам на гинеколог. И да мислев на предсемена течност
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2012 во 00:49
Не си трудна уживај. За идниот пат пилула деј афтер и но проблемо.
А за тоа што си го пратила мт да дрнка во вц, срам да ти е. Блоу џоб, анал, ваму таму....ццц...Неинвентивност....изненадување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Milko01 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 180
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milko01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2012 во 02:08
Originally posted by iskrena89 iskrena89 напиша:

Здраво. Ме интересира колкави се шансите да се забремени од семена течност? Јас и мм имавме односи без кондом на 21.07 , а мензисот ми заврши на 03.07
Инаку понекогаш ми започнува на 30-35 највеќе 40 дена. Денес ми е 36 ден и уште ништо од мензис. Имам некои тапи болки во долниот дел на стомакот одвреме навреме. Цело време се мислам дали нето се случило или не
а имаме 16 месекна керка и не би сакала да имам уште едно бебе сега уфффф ај еднаш по 1,5 година и ние да пробаме без кондом и одма нешто обратно да се случува аман , овие денови сум под голем стрес цело време плачам ко будала дајте ми некој совет , дали може и да ми касни и од стрес? заборавив да напоменам дека мм 4-5 пати пенетрираше во мене па потоа бидејки му реков да го извади бидејки немаме кондом отидовме во тоалет и му направив хандџоб. и сврши во тоалетот. ве молам за некој совет премногу сум под стрес , поздрав



.......По ова зборчево хандџоб....мислам дека стварно си искрена.......
Кон врв
iskrena89 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iskrena89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2012 во 09:47
Направив тест со утринска мокрача , испадна негативен. Денес е 37-ми ден од циклусот , а на кутијата од тестот пишува дека може да се направи 5 дена од односот , а поминаа веке 13..
Ме мачи што немам никакви симптоми за добивање
Можеби е од големиот стрес , ако не ми почне до вторник одам на лекар
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2012 во 11:06
По она што го пиша тапи болки дека имаш, мислам дека нема ништо од бременоста. Само симтоми пред добивање ...

Но не сум доктор среќа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Aureus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aureus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2012 во 03:05
Опушти се, не дека не постојат реални шанси да забремениш од предсемена течност, ама да беше тоа правило, до сега колку џенцки фудбалски тимови ќе изродеа и уште толку ќе абортираа.

Направи уште еден тест, ако не ти дојде на време, право на гинеколог.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.