IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Фобија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фобија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2006 во 17:11
ej imate FORUM _ BOSH MUABETI iiii sega sum losha ne sum vekje dobra so znacit deka - KJE BRISAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM  
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 01:55

Потивко Алекта, нема што да се буниш, а ако веќе си решила, ондак бриши што да ти кажам друго..........

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 01:58
Originally posted by Клементина Клементина напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by Клементина Клементина напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by Клементина Клементина напиша:

imam fobija od zatvoren prostor, posebno od lift, lele

ишала што постојат скали а Клементинче????

 

aleluja, ali i plus kondicija se nabiva po skali

епа мила, сепак би рекол дека појака кондиција ќе набиеш во кревет веруај   освен се разбира ако немаш фобија и од креветот

 

a ti milo da ne preteruvas so krevetot, posto na slikine si mi slabicko tamu pa da ne si oslabelo od rabota vo nego, mislam krevetot

срцко мој, на тој кревет би сакал само ти да бидеш на него покрај мене...

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Клементина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Клементина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 12:37
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by Клементина Клементина напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by Клементина Клементина напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by Клементина Клементина напиша:

imam fobija od zatvoren prostor, posebno od lift, lele

ишала што постојат скали а Клементинче????

 

aleluja, ali i plus kondicija se nabiva po skali

епа мила, сепак би рекол дека појака кондиција ќе набиеш во кревет веруај   освен се разбира ако немаш фобија и од креветот

 

a ti milo da ne preteruvas so krevetot, posto na slikine si mi slabicko tamu pa da ne si oslabelo od rabota vo nego, mislam krevetot

срцко мој, на тој кревет би сакал само ти да бидеш на него покрај мене...

 

milo, samo tebe ne mozam da ti recam ne, da znaes deka ke bidam pokraj tebe,dovolno e samo da mi kazes kade i koga i jas sum za tebe na toa mesto, samo za tebe, posto si poseben

 

precious..
Кон врв
dambi5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dambi5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 01:18

temava bese FOBIJA ILIIIIIIIIIIkaj zaminavte vie?

jas iam fobija od gadni profesori i od crvi vo cresi

смеењето го продолжува животот
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 02:13

Јас имам страв да не заглавам во лифт со човек што се вика ОТО. Секогаш ме плашеле луѓе чии имиња можат да се читаат од наопаку. Тој страв го надминувам така што секогаш си носам голема картонска кутија со мене па и ако се заглавам во лифт со човек по име ОТО , влегувам во кутијата, ја затварам и си замислувам дека сум на генерална проба на Виенскиот хор кога ја изведуваат “Оhh meine liebbe strutzgehoffnher"

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 14:46
jas do lani imav fobija od skali....za kacuvanje ne mi bese tolku problem ama ko kje trebase da slezam me fakjase nenormalna panika....iii lani koga sleguvavame od Isarot (vo stip) so bratucetka mi bese mnogu ladno, vrnese sneg i tie sklaite bea so predebel sloj mraz na niv iii bratucetka mi me natera da se simnuvam sama po niv....lelele..... 20tina sklai (mozda povekje ne e vazno) gi pominav mozda za pola saat....imam placeno, pa se simnuvav so lazenje...pa kako ne...ama vazno od togas pomalku se plasam iako i sega ko se simnuvam po sklai mi e strav ama ne kako porano
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 21:36
Originally posted by senokos senokos напиша:

   da  jas  imam fobija od  ubavi  devojki

kazete  lek  za nea

Фати си дечко

Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 21:55
Jas imam fobija od visocina a i vo liftovi retko se vozam a na terasa ne ni izlagam koga sum na povisok kat.
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 03:02

Originally posted by bosab bosab напиша:

Jas imam fobija od visocina a i vo liftovi retko se vozam a na terasa ne ni izlagam koga sum na povisok kat.

то ти е ствар на навика, додека живеев в зграда (6сти спрат - со се мезанин 7ми) таја височина ми изгледаше сосма нормална како и секојдневно одење со лифт, но има веќе 10 години кј со живеам во куќа, на прв спрат и сега кога ќе појдам кај некој в зграда не ми е пријатно во лифт а ни на балкун.

Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 09:10
Da ama i letoska na odmor se vozevme na brod i umirav od strav a duri nemav hrabrost da poglednam nadolu od paluba mislev deka vednas ke padnam, i od mali visini imam fobija.
Кон врв
Чорбаџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1065
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Чорбаџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 10:25

Originally posted by bosab bosab напиша:

Da ama i letoska na odmor se vozevme na brod i umirav od strav a duri nemav hrabrost da poglednam nadolu od paluba mislev deka vednas ke padnam, i od mali visini imam fobija.

И на прсти ако се крениш?

Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 10:28
Ne ama na stol ako se kacam da
Кон врв
Vallerija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2006
Локација: Mali
Статус: Офлајн
Поени: 169
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 11:05
Fobija,nemam konkretno od nesto...mozebi nekoj strav, ama ne e toa bas FOBIJA
Sekogas so Vas
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.