IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3839404142 55>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 00:22
ubavo ti kazuva covekot proveri si gi kulerite. eve jas imav eden problem go vklucuvas komot pustas winamp ili nero bilo sto ako go ostavis ne se resetira ali ako pustis nesto se resetira odma i posle nema veke resetiranje si raboti najnormalno ali prvoto uklucuvanje obavezno za 2 min se resetira. sesto probav i ne uspeav da go resam
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 20:18
Тоа сигурно е нешто харверски проблем, оти штом не се решава со формат и со реинсталирање на сите драјвери значи до харведот е проблемот.
Кон врв
debar_girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај debar_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 18:05
kako mozam da spojam pesni ?????
Кон врв
TheRock Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TheRock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 19:43
a znae li nekoj da mi kaze kako da vidam na kompjuterov sto graficka karta koristi. Znam da gi vidam ostanatite raboti kako sto se hard disc, procesor, ram memorija, ama ne znam kade da ja najdam grafickava. Aj koj znae neka pise. pozz
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 19:53
EVEREST Ultimate Edition симни ке ти каже иначе драјвери кога инсталираш во Contol Panel треба да има икона од Nvidia ATI ...
Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2009 во 10:48
Originally posted by Klapsomun Klapsomun напиша:

ubavo ti kazuva covekot proveri si gi kulerite. eve jas imav eden problem go vklucuvas komot pustas winamp ili nero bilo sto ako go ostavis ne se resetira ali ako pustis nesto se resetira odma i posle nema veke resetiranje si raboti najnormalno ali prvoto uklucuvanje obavezno za 2 min se resetira. sesto probav i ne uspeav da go resam

Немора само да се кулерите него цел хардвер... тука ти спаѓа и прашината која гарантн ја има на кило кај процесорот испод кулерот, прашината на куќиштето, прашината на матичната и прашината во слотовите на рамот...

Инаку Dark немора секогаш да го јави тоа во Control Panel

Најдобра проверка е: десен клик на My computer >>> Menage >>> Device Menager и разгледај таму што ти фали или што не ти фали од десната страна ти ги дава сите уреди...

Исто така ако ти е инсталирана графичката т.е. драјверите да ти се инсталирани, можеш и таму да ја видиш што графичка ти е

Everestot и не е за многу луѓе, зашто често тие што не знаат да го работат ги зезнуваат своите компјутери...    

Пример (за поголема слика, десен клик и open image):



Изменето од iNeOn4e - 06.Мај.2009 во 10:57
Кон врв
xman Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 19:55
Originally posted by TheRock TheRock напиша:

a znae li nekoj da mi kaze kako da vidam na kompjuterov sto graficka karta koristi. Znam da gi vidam ostanatite raboti kako sto se hard disc, procesor, ram memorija, ama ne znam kade da ja najdam grafickava. Aj koj znae neka pise. pozz

monitorot ti e vrzan na grafickata, a definitivno imas so nea problem i toa so ladenjeto. i jas imav takov problem i od koa go iscistiv ladnikot na grafickata se e uredu
Кон врв
xman Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 19:58
oops, ja mislev fizicki kako da proveris:))
Кон врв
soul... Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soul... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 23:47
Pri vkljucuvanje na PC mi se pojavuva prozorec i pisuva:

Windows Genuine Advantage Notifications
Introduction

Windows Genuine Advantage Notifications is a part of Microsoft's effort to reduce software piracy.Installing this software can help confirm that the copy of Windows installed on this PC is genuine and properly licensed.

If your copy of Windows is not geniue, the software will provide periodic reminder to help you take appropriate action and protect yourself from security treats posed by counterfeit software.

Potoa ima link od ova: What is WGA notifications?

I opcii Next....Cancel
(ne e licenciran Windows-ot)

Klikav na Cancel zasto ne znam sto?
Utre koga ke go vklucam pak istoto ke se pojavi?
NEVER EXPLAIN URSELF to anyone...bcoze the person who likes u doesn't need it & the person who dislikes u will not believe it...!!!
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 23:54
pobraj vo Wondows/system
WgaTray.exe
WgaLogon.dll

kill tm allголема%20насмевка

isto i vo ddl cesh direktoriata

i posle go kilni i vo task managera

PS
se pak najdobre si kupi Wndows






Изменето од да бе - 08.Мај.2009 во 23:57
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 00:08
Originally posted by soul... soul... напиша:

Pri vkljucuvanje na PC mi se pojavuva prozorec i pisuva:

Windows Genuine Advantage Notifications
Introduction

Windows Genuine Advantage Notifications is a part of Microsoft's effort to reduce software piracy.Installing this software can help confirm that the copy of Windows installed on this PC is genuine and properly licensed.

If your copy of Windows is not geniue, the software will provide periodic reminder to help you take appropriate action and protect yourself from security treats posed by counterfeit software.

Potoa ima link od ova: What is WGA notifications?

I opcii Next....Cancel
(ne e licenciran Windows-ot)

Klikav na Cancel zasto ne znam sto?
Utre koga ke go vklucam pak istoto ke se pojavi?


Симни го краков од Тука
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 00:25
Ми треба информација,
Кој е овластен дилер за софтвер на Autodesk за Р. Македонија, ако воопшто го има?
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2009 во 23:37
Да сигурно има ама незнам кој е точно, ај ќе се распрашам овие дена  намигнување
Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 09:12
AutoDesk мислам оти во нашава земјичка и не се продава... зашто AutoDesk си држат цени, а нашиве неможат да си го дозволат тоа... по логика, нема да носат ништо зашто и нема купувачи...

@ soul треба да ги тргнеш во сејф мод работите кои ти ги кажа еден форумџија погоре, на минатата страница... сеа мислам оти би имал проблем со wgalogon.dll ама напрај му cut на тоа и paste на desktop и после се брише без никаков проблем... после ти треба само рестарт и пц то ти е пак како шо ти беше... не е страшно ништо тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3839404142 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.