IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 55>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 14:24
Е па error значи дека хакираната верзија не ти е баш добро хакирана!!!!

Изменето од којсумјас - 29.Март.2008 во 14:24
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 16:22
земи од katz crack i gotovo намигнувањеголема%20насмевка
Кон врв
BSOD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BSOD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 11:42
Скоро во секој crack zip file итн се крие тројанче

Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 00:38
Originally posted by BSOD BSOD напиша:

Скоро во секој crack zip file итн се крие тројанче



е немора да значи па тогаш ја ке вриев од траојаниц плус треба да се знае ако веке имаш нет мора и нативирусен да имаш , бар колку толкуголема%20насмевка
Кон врв
BSOD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BSOD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 01:36
Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:


е немора да значи па тогаш ја ке вриев од траојаниц


Значи само нелегален(кракиран) софтвер имаш :)
Ако ПЦто ти е таканаречен zombie нема ни да знаеш:

A zombie computer (often shortened as zombie) is a computer attached to the Internet that has been compromised by a hacker, a computer virus, or a trojan horse. Generally, a compromised machine is only one of many in a "botnet", and will be used to perform malicious tasks of one sort or another under remote direction. Most owners of zombie computers are unaware that their system is being used in this way. Because the owner tends to be unaware, these computers are metaphorically compared to zombies.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 18:32
Originally posted by BSOD BSOD напиша:

Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:


е немора да значи па тогаш ја ке вриев од траојаниц


Значи само нелегален(кракиран) софтвер имаш :)
Ако ПЦто ти е таканаречен zombie нема ни да знаеш:

A zombie computer (often shortened as zombie) is a computer attached to the Internet that has been compromised by a hacker, a computer virus, or a trojan horse. Generally, a compromised machine is only one of many in a "botnet", and will be used to perform malicious tasks of one sort or another under remote direction. Most owners of zombie computers are unaware that their system is being used in this way. Because the owner tends to be unaware, these computers are metaphorically compared to zombies.


abe nema problem kuypi mi ti softver голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
здраво Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 253
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај здраво Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 21:47
Дали некој има клуч за kaspersky internet security 6.0 ????голема%20насмевка
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 04:00
Originally posted by здраво здраво напиша:

Дали некој има клуч за kaspersky internet security 6.0 ????голема%20насмевка


ај ке поставам утре аки у др тема да не ги мешамеголема%20насмевка
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 18:53
POMOSSS!!
Imam eden kup trojanci i spyovi da iscistam so spyware dr ne gi brise so sto mozam..pomagajte lugeeEE::)
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 21:25
Iako ima veke vakva tema. Nekoj ke mi kaze so da pravam ili treba da go formatiram diskot..
Ima nekolku trojanci spamovi..crvci i sto li uste ne....
So da pravam?
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 19:30
Да де да ФоРмат најдобронамигнување
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 19:31
у тој случај формат голема%20насмевка
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 20:59
ok ubavice
Кон врв
BSOD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BSOD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 00:41
Originally posted by only_me only_me напиша:

Iako ima veke vakva tema. Nekoj ke mi kaze so da pravam ili treba da go formatiram diskot..
Ima nekolku trojanci spamovi..crvci i sto li uste ne....
So da pravam?


Форматирање ти е последна опција....секогаш. Прво треба да употребиш антивирус скEнирање. Употреби го Avast и оваа опција:



Потоа рестартирај го ПЦто и остави го аваст да скенира - кога ќе најде сомнителен file тогаш ќе ти даде опција -делете или стави го во таканаречен "chest"



Спушти ја и најновата верзија на Comodo Firewall - којашто имас сопствен скенер и други алатки.

COMODO

Изменето од BSOD - 05.Април.2008 во 00:44
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.