IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - духовен храм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

духовен храм

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: духовен храм
    Испратена: 15.Април.2012 во 16:11
Може да ставите по некој клип или слика каде чувствувате духовен мир ! Или можеби тоа место е некој  манастир.........
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2012 во 16:12
Ова е  моето место .................

Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2012 во 19:35
Не е баш манастир, ама духовно место е. Троседот во дневната. Абре еден духовен мир, една тишина, една просветленост, посебно ако ги нема жена ми и децата...Бреееј...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 16:03
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Може да ставите по некој клип или слика каде чувствувате духовен мир ! Или можеби тоа место е некој  манастир.........

Драга *moon*, *Светиот Дух БОЖЈИ - преку кого Единствениот Совршено *Свет БОГ својата *Света Мудрост Ја отелотвори во Исус - е поголем и поважен од се’ и секој храм во овој свет!


Совршениот БОГ да те благослови тебе и сите луѓе за Живиот Храм БОЖЈИ, Кој не е граден од човечка рака!


Амин
Бог, Кој го создаде светов и се’, што е во него; Тој, Кој е Господ на небото и на земјата, не живее во ракотворени храмови !


(Дела Ап. 17:24)


.   
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.