IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Г Е Ј   ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Г Е Ј ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Г Е Ј ЉУБОВ
    Испратена: 28.Март.2012 во 03:04
Одеднаш почна да ми се допаѓа реториката на православното население кое тврди-,Господ е нешто натприродно, и ,хомосексуалноста е неприродна, - што ми дозволува да поврзам дека - хомосексуалноста е како и хомосексуалната љубов,натприродна,значи боженствена-она што одсекогаш го тврдев - таа е повисока (возвишена) од хетеросексуалноста и хетеросексуалната љубов,

Ова е не е тема во која ке си го кажувате вашиот став за ГЕЈ љубовта,имено страници посветени на омраза кон сите оние што не љубат како вас има доволно...Ова е тема за идивиди,геј, членовите,и за сите добронамерни луѓе кои сакаат да дискутираат на темата..што е,каква е кај нас,каква надвор од нашата земја ГЕЈ љубовта..Тема за споделување на искуствата,вистините,полвистините и невистините...Тема за пристојна дебата,али не и фашизоидни напади од неистомислениците..ве молам!

Подфорумов е љубов..има милион теми за љубовта,некои дури и тривијални,а не постои ниедна тема за ГЕЈ ЉУБОВТА..затоа и ја отварам,бидејки дали се согласувате или не ГЕЈ ЉУБОВТА е насекаде околу нас!!!....и сите добронамерни членови се добродојдени
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 03:19
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

Одеднаш почна да ми се допаѓа реториката на православното население кое тврди-,Господ е нешто натприродно, и ,хомосексуалноста е неприродна, - што ми дозволува да поврзам дека - хомосексуалноста е како и хомосексуалната љубов,натприродна,значи боженствена-она што одсекогаш го тврдев - таа е повисока (возвишена) од хетеросексуалноста и хетеросексуалната љубов,

Ова е не е тема во која ке си го кажувате вашиот став за ГЕЈ љубовта,имено страници посветени на омраза кон сите оние што не љубат како вас има доволно...Ова е тема за идивиди,геј, членовите,и за сите добронамерни луѓе кои сакаат да дискутираат на темата..што е,каква е кај нас,каква надвор од нашата земја ГЕЈ љубовта..Тема за споделување на искуствата,вистините,полвистините и невистините...Тема за пристојна дебата,али не и фашизоидни напади од неистомислениците..ве молам!

Подфорумов е љубов..има милион теми за љубовта,некои дури и тривијални,а не постои ниедна тема за ГЕЈ ЉУБОВТА..затоа и ја отварам,бидејки дали се согласувате или не ГЕЈ ЉУБОВТА е насекаде околу нас!!!....и сите добронамерни членови се добродојдени


А каква е таа геј љубов? Што има врска дали сме хомо или хетеросексуалци?
Кога почна да се разликува љубовта? Нели тоа е нешто што го чувствуваме за некого без разлика на се? 

Каква е љубовта надвор од земјава? Зарем чувството се разликува? Зарем луѓето поинаку чувствуваат?
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 03:52
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

Сантијаго напиша -
А каква е таа геј љубов? Што има врска дали сме хомо или хетеросексуалци?
Кога почна да се разликува љубовта? Нели тоа е нешто што го чувствуваме за некого без разлика на се? 


Каква е љубовта надвор од земјава? Зарем чувството се разликува? Зарем луѓето поинаку чувствуваат?


Mislev nikogas poveke da ne ti se obrakjam...Kako mozes da gi postavis ovie prasanja..Kolkav licemer si bil ti,duri sega se cudam..Celo vreme zboris protiv pederi,a sega ne ja razlikuvas gay i str8 ljubovta?..Site komentari ti se polni so otrov,a sega se pravis naiven,pa duri i socuvstvitelen,poln so razbiranje? Za ljubovta,pogotovo GAY-ljubovta moze da se zboruva kakva e ovde a kakva nadvor..sekoja zemja ima razlicni zakoni,razlicen stepen na tolerancija,i uste milion drugi raboti koga se raboti za gay-ljubovta..znaci razlicno e od zemja vo zemja.
I posledno ..fala sto me banirase,a ako si tolku dosleden procackaj vo Forumski Igri,vo temite..Sto bi mu zameril,rekol,prasal ili slicno..na clenotpod tebe,nad tebe ako go vidis,legnat,stanat i slicno..se uste stojat (za zal) komentari od edna licnost koi zasluzuvaat 2 meseca ban..a ti ovde mi prodavas demagogija?..Nemoj Stari,sepak..jas ne sum Emil



Прво, не си морал воопшто да се обратиш. Јас сум Администратор и како таков ќе ме почитуваш кога мора. 
Второ, каде јас сум зборел против педерите? Гајле ми е мене ако ти си со Рајко или со Рајна во кревет, на клупа, било каде...се додека не ми презентираш лажни вредности дека да бидеш хомосексуалец е привилегија, дека е добра работа, општо прифатена!
Не ја разликувам геј и стрејт љубовта. А треба ли? Што е тоа што ти различно го чувствуваш од некој стрејт? Љубов! Тоа е чувство а не постапка, па да биде различна.
Трето, секоја земја има различни закони, за тоа оди во Право да дискутираме.
Четврто, ако треба и пак ќе те банирам и око нема да ми трепне.
Психолошки профили на членови не се дозволени на форумов. Ако не ти чини, не пишувај. Ама нема да дозволам да навредуваш нечии чувства само затоа што мислиш дека си привилегиран, затоа што не си!

И последно, темата твоја е иста со онаа љубов кон ист пол. Имаат модераторите препорака да ја спојат. Вториот пост не е за тука туку за во подфорум секс. Нормално, ако сакаш таму можеш да споделиш и твои искуства од позади затворени врати. Како ти си ги наоѓал партнерите и што сте правеле зад затворени врати. До доаѓање на Модераторите, претходниот коментар ти е сокриен затоа што во Љубов не се говори за секс.

П.С...користи го копчето ЦИТИРАЈ


Поздрав!


I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 04:06
ne vredis

Изменето од Novak Nastich - 28.Март.2012 во 04:59
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 04:16
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

da ima kogo da citiram..ajde..ama tebe..Ne mi odgovori..Sto e so tipot koj vo desetici postovi me narekuvase sve i svasta..ti kazav kade..uste stojat istite..zasto nego ne go baniras stari?..Razlicni arsini a?
Tvoetomislenje mi e vazno kakolanski sneg..so tvoetoodnesuvanje,i odnesuvanje na uste edna-dve slicni na tebe,koj odamna ne se ovde,napravi forumov od 50.000 registrirani clenovi..da ima edvaj 20 aktivni preku den
Znaes sto me pravi sreken..sto dobiv tolku mnogu licni poraki za poddrska sto sandaceto poveke ne mozese da prima..Sepak lugeto citaat i sudat..samo site ne se spustaat javno na tvoeto nivo...
A forumov radi takvite kako tebe ke propaga i ponatamu..site kvalitetni luge otidoa..a gledam,golem del po tvoja zasluga..
E stari moj..mnogu tazen lik si

А каде тоа Новак? Оди пожали се во соодветната тема. 

Сигурен сум дека веќе не можело да прима...сандачето....партал го направивте. Но тоа е ваша работа. Не се сомневам дека имаш активно сандаче, само што 90% од активните на форумот ми пишаа преку 30 жалби за твоето однесување. Па ако мислиш дека е секси да се спушташ толку ниско, повели спушти се кај некои. Сигурно со радост ќе го прифатат тоа.

Мнозинството не се согласува со тебе, а тоа е доволно некои екстремни коментари да ти бидат сокриени. Од тие 10% што останале сигурно 5% не те читаат, а 5% те поддржуваат.

Напомена: Ако продолжиш да си ја расипуваш сопствената тема, ќе ја затворам.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Anita1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 898
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anita1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 15:51
llele gey ljubov brrrrrrrr bljak
gospod sozdal ljubov pomegju maz i zena ..i toa e toa
jas sum jas....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 15:54
...a be...i raqzbirliva e ljubovta,

 ...ama , ''dupenjeto" megju dvajca mazi?!
.......bljaaaaakkkkk!!

...kako shto vika ovaa nad mene!да

...zarem ne moze ...platonski da se....ljubat?голема насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 15:58
Доста го првоциравте Настич  ,оти сега ќе се уклучи и ќе ме навреди грицкање нокти
Кон врв
Anita1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 898
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anita1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 15:59
ne go provocirame samo realno i trezveno razmisluvame
jas sum jas....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 16:18
Originally posted by емил емил напиша:

Доста го првоциравте Настич  ,оти сега ќе се уклучи и ќе ме навреди грицкање нокти
...e,...toa vekje si e...vasha rabota!да

...kako beshe ona:збунетост...koj se  kara ,

...najmnogu se ...saka!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 16:21
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Доста го првоциравте Настич  ,оти сега ќе се уклучи и ќе ме навреди грицкање нокти
...e,...toa vekje si e...vasha rabota!да

...kako beshe ona:збунетост...koj se  kara ,

...najmnogu se ...saka!
 

да си збори што сака за мене .исто како и ти .може да ме навредувате колку си сакате .Нема да ви замерам .Уживајте.Гајле ми е што мислите на мене .
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 16:35
Јас кажав, темава ќе оди под клуч. 

Или дискутирајте за геј љубовта или не пишувајте ништо.


И повторно ќе напоменам...

На форумов нема да толерирам навреди и психолошки профили на членовите. Без разлика дали е за Емил, Новак, брза или некој сосема друг. Тоа да ви е јасно.

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 19:18
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Јас кажав, темава ќе оди под клуч. 

Или дискутирајте за геј љубовта или не пишувајте ништо.


И повторно ќе напоменам...
.............................

eve,...da ne kazesh ne sum poslushen:

....nishto ne pishuvam vekje,...tuka!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2012 во 20:40
Хммм... љубов среќа Беше толку тоа платонски, но и толку силно што и ден денес кога ќе се сетам ми леткаат пеперутки во мешево хихихихи. Јбг, и двете бевме премногу срамежливи, две месечинки. Се сеќавам колку леткаа искри наоколу... ехх да сум сега тогаш. И да не се бламирам на колку глуп начин изгубив контакт, мада ок, тоа беше и периодот кога ја изгубив мајка ми па немав појма што правам по ѓаволите.. не знаев дека ќе ми фали толку многу. Знам дека тогаш сакав, знам дека тогаш бев вљубена и се радував на секоја порака, видување.. муабет. Ме научи на многу нешта.. и се што сакам сега.. е да ја видам барем уште еднаш и да и речам благодарам.. благодарам - затоа што за мене беше и повеќе од доволно што некој искрено ми верува. И ќе ја сакам уште долго, уште долго ќе си ја носам таа месечинка во срцево.среќа
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.