IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Менструација по породување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Менструација по породување

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
iskrena89 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iskrena89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Менструација по породување
    Испратена: 16.Март.2012 во 12:50
Здраво на сите. Не знам дали постои ваква тема , но ми треба некаков совет. Значи , имам керка од 11 и пол месеци , менструација добив на 3 февруари прв пат по породувањето , и ми траеше 7 дена и не беше обилно како претходно. Одкога ми заврши , по 2 недели ми се појави нешто како крв и слуз и ми траеше околу 4-5 дена и во количина беше многу малку сепак морав да носам влошки. Еве сега помина месец и повеке и уште не сум добила. Да не дојде до забуна користиме со мм кондом.
Дали вака и на вас ви се случило , можно ли е да сум имала 2 пати циклус во февруари.

Да напоменам и дека пиев по 2 пати во февруари многу јаки антибиотици заради пневмонија..

Би сакала некој совет , поздрав!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2012 во 21:04
Нисам гинеколог ал могу да погледам...голема насмевка

Шала на страна, во отсуство на доктор Ренатах, а со консултација на млади мајки кои имале слични проблеми работава изгледа вака. Доколку сеуште го доиш бебето (нека ти е живо и здраво) или си престанала пред кратко време, можно е да се појават вакви нередовни циклуси поради хормонски пореметувања. Значи можеш да добиеш два пати во месец, па да нема еден-два месеци и такви слични работи. Секако не е на одмет и да се консултираш со својот гинеколог, тој сигурно има искуство со вакви ситуации, за да бидеш на чисто.

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
iskrena89 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iskrena89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2012 во 23:06
Престанав да ја дојам на 10,5 месеци и на истиот ден добив
и си викам фала богу нема да имам проблеми веке бидејки претходно пред да забременам имав ненормални болки и обилно крварење. И сега еве го пак ми зеза. А баш и планирав наредниот месец да одам на гинеколог онака на контрола, но изгледа ке биде порано ако не ми дојде деновиве Ти благодарам за одговорот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.