IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - "Agape" ljubov
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"Agape" ljubov

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
kladence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 25.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kladence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: "Agape" ljubov
    Испратена: 17.Февруари.2012 во 00:33
Poznavam nekoi devojki koi se veke vo "poodminati" godini, za brak, ipokraj toa shto jas licno mislam deka granicata za brak malku e pomestena,godinite ne se vazni itn...no tie devojki se veke obeshrabreni,osetlivi se na site prasanja vo vrska so bracniot status.Tuka ne mislam na devojkite koi shto imaat ili imale priliki za mazenje, tuku na onie koi ne bile so maz od x pricini.
     Vo grckiot jazik ima dva zbora za ljubov. A Noviot Zavet vo original e napisan na grcki jazik.Ljubovta shto postoi megu mazot i zenata so seta svoja seksualnost se vika "eros". Ottamu doagja zborot" erotika". A drugiot zbor za ljubov e "agape" Toa e Bozjata ljubov, ljubov bez interes.                                                                                          Znaci site vie mladi devojki koi ne ste mazeni, prifateteja taa sostojba, ispolnete go svojot zivot so "agape" ljubov, bidejki svetoot ceznee za takva ljubov.Dozvolete mi uste ednas da povtoram. Sam Bog odreduva shto e dobro a shto zlo. A Bog veli: cista mladina, veren brak. A ako ne mozeme da imame brak, da ja prifatime taa sostojba.                    
Кон врв
kladence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 25.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kladence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 18:10
Библијата ни опишува една немажена жена по име Табита.Таа живеела во градот Јопа (денешна Јафа).Кога умрела,во близината се затекол апостол Петар.Брзо бил повикан.Кога влегол во собата,многу се зачудил.Можеби си мислел:"Веројатно на смртната постела лежи осамена стара девојка."Но собата е полна со народ.Една вдовица изјавува:"Табита ми го соши овој фустан."Друг слеп маж вели:"Јас бев многу осамен.Табита секоја недела попладне од 3 до 4 доаѓаше и ми читаше по еден час.Тоа беше најубавото време во мојот живот."Тука се и малите мрсулави деца кои велат:"Ние сме сирачиња.Никој за нас не се грижеше.Но дојде Табита и се погрижи за нас!"Тогаш Петар сфатил:"Табита имала побогат живот од многу сопруги кои покрај својот досаден маж со текот на времето се исполниле со горчина.
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 23:46
 kakov toa bog meshash so ljubov ushe i 666 u tetoves da mu istetovirash pod tetiva...

tipichno choveshterno krvolochno povampireno i zversko e da se vospitvaat lugjeto ushe od mali nogi na pomagane i sozhaluvane kon choveshterijatot i altruizam oti toa e chovekova adaptacija i iskrivuvanje na Bozhjiot zbor. inaku Bog ne bi go zhrtvuval svojot ednostvoren sovershen Vergin Asan Sun samo da bi preku taa ultimate zhrtva go smrvil seto zversko na sveto.

BOG NEMA LJUBOV ZA LUGJETO.

bojot nad bojovite se vodi megju bog i unijata na site roditeli -- zverot -- a dezhurna tema se decata na sveto. bog atakuva po roditelite oti tie vo migot na prviot greven seks ja imat preneseno svojta zhivlost na nim decata i imat prezemeno obvrska sosem da go zagubat (ulostat). otkako kje gi eliminira roditelite toj vnimatelno decata gi svrstuva mashko so mashko zhensko so zhensko i gi junajtnuva vo samo 1 Andre i samo 1 Oeva i najzad preku poslednive ja postignuva utopijata nad site sovrshenstva EDEN SVET ZA SAMO EDEN O' AHME T. mene mi e dovolno i samoto toa sho go znaam patot do tamu ne moram oficijalno toa da go postignam. 666 W. GvG ??? Oh 926 dear, 6U9 4 9U1 !!!

Изменето од Messenger - 19.Февруари.2012 во 23:16
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.