IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Евросонг 2012
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Евросонг 2012

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 00:25
Shvedska beshe odlichna... peachkata e super, na momenti mi zvucheshe kako Celine Dion.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 00:27
Да, добро ја испеа а и песната е супердаИако не сум фан на грците, ама песната ми се допадна. Иако беше копија на онаа од Папаризу. 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 00:36

Numero Uno:

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 00:43
Пак ќе прашам, да не го тупам овој патголема насмевка
Ќе ставам клип за да не ве мрзи да гуглатеплазење

Да не знае некој на која песна е слична оваа...рефренот особено..Абе ја слушав брзо, ама не ми текнуваплачењеI'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 00:47
Broj eden za nas makedoncite да:

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 01:00
Ццц значи каков пренос дава оваа МТВ..страшно нештоизненадување

Онаа што коментираше кажа 13ти, а сега читам...


Добро бе, еднаш да пренесете нешто како што треба а? Нешто .. точно.. како за почеток??? После: Никој не гледа МТВ..Па како да гледа, полни сте со дезинформации ебати глупителутина
Многу ме нервира нивната точност на информациите. Многулутина
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7054
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 01:10
I spored voditelkata na Mtv Srbija ja pretstavuvashe Zeljko SAMARDJIKизненадувањесмеење
Ne sum voopsto voodushevena od pesnava shto pobedi...nisto posebno.
Pokraj onie sto gi nabrojav prethodno kako moi favoriti, bi ja dodala i pesnata na Islandда

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 01:12
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

I spored voditelkata na Mtv Srbija ja pretstavuvashe Zeljko SAMARDJIKизненадувањесмеењеЛеле, слушам и се чудам. Ај за тоа ми се чини дека се поправи. Ама ова со пласманот ништо.
Утре за некоја лоша вест ќе речат (на пример) ... Бомба експлодираше во центарот на Скопје, а мислеле во центарот на Стокхолмгазење од смеење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7054
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 01:22
A inaku za gorenavedenata pesna sestra mi neshto kazuvashe deka muzikata bila ista so nekoja...samo kako rece deka se vika,размислување dali Never say never?
Ako sakash ke preprashamтрепкање
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 01:26
Прашај кога ќе можештрепкање

Фала тиголемо гушкање
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 01:35
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Pokraj onie sto gi nabrojav prethodno kako moi favoriti, bi ja dodala i pesnata na Islandда


Добра песна... само би додал нешто интересно - фаворитите пееја на англиски јазик.

За тие народи тоа не е одземање нешто од своите национални вредности, историја, традиција, култура...

Но за нас македонците... ехееее...  да падна предлог на некој од СДСМ макeдонската песна да биде испеана на англиски - ДОМНЕ ќе скокнеше со тврдење дека тоа е доказ оти СДСМ се предавници на македонштината, а ако некој од ДПМНЕ го предложеше тоа тогаш СДСМ ќе повикаше на сенародни протести и предвремено рушење на ненародната влада.

Оние другите веднаш ќе поденсоа тужби до меѓународниот суд во Хаг ! голема насмевка

Изменето од Messenger - 27.Мај.2012 во 01:36
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 02:07
КАЛИОПИ ВЕЌЕ СО НАГРАДА НА ЕВРОВИЗИЈА

Калиопи ја доби престижната награда на Националната музичка академија на Азербејџан.Калиопи ги одушеви домаќините како со гласот,така и со харизмата.
Во конкуренција биле уште четиринаесет учесници на овогодинешниот Избор за песна на Евровизија,но Калиопи е едногласно избрана за носител на ова признание.
Со феноменалниот настап во второто полуфинале Калиопи ги собра симпатиит на цела Европа-известува српски Курир.
 
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 03:16
Кој знае..точнозбунетост
Оа официјалната страна велат 13ти смезбунетост
#Representing countryPerformer(s)Song title, writer(s) and composer(s)PointsPlace
01United Kingdom
Flag of United KingdomBBC
Engelbert HumperdinckLove Will Set You Free01225
02Hungary
Flag of HungaryMTV
Compact DiscoSound Of Our Hearts01924
03Albania
Flag of AlbaniaRTSH
Rona NishliuSuus14605
04Lithuania
Flag of LithuaniaLRT
Donny MontellLove Is Blind07014
05Bosnia & Herzegovina
Flag of Bosnia &amp; HerzegovinaBHRT
Maya SarKorake Ti Znam05518
06Russia
Flag of RussiaRTR
Buranovskiye BabushkiParty For Everybody25902
07Iceland
Flag of IcelandRÚV
Greta Salóme & JónsiNever Forget04620
08Cyprus
Flag of CyprusCyBC
Ivi AdamouLa La Love06516
09France
Flag of FranceFrance 3
AnggunEcho (You And I)02122
10Italy
Flag of ItalyRAI
Nina ZilliL'Amore È Femmina (Out Of Love)10109
11Estonia
Flag of EstoniaERR
Ott LeplandKuula12006
12Norway
Flag of NorwayNRK
ToojiStay00726
13Azerbaijan
Flag of Azerbaijanİctimai
Sabina BabayevaWhen The Music Dies15004
14Romania
Flag of RomaniaTVR
MandingaZaleilah07112
15Denmark
Flag of DenmarkDR
Soluna SamayShould've Known Better02123
16Greece
Flag of GreeceERT
Eleftheria EleftheriouAphrodisiac06417
17Sweden
Flag of SwedenSVT
LoreenEuphoria37201
18Turkey
Flag of TurkeyTRT
Can BonomoLove Me Back11207
19Spain
Flag of SpainTVE
Pastora SolerQuédate Conmigo (Stay With Me)09710
20Germany
Flag of GermanyNDR
Roman LobStanding Still11008
21Malta
Flag of MaltaPBS
Kurt CallejaThis Is The Night04121
22F.Y.R. Macedonia
Flag of F.Y.R. MacedoniaMKRTV
KaliopiCrno I Belo07113
23Ireland
Flag of IrelandRTÉ
JedwardWaterline04619
24Serbia
Flag of SerbiaRTS
Željko JoksimovićNije Ljubav Stvar21403
25Ukraine
Flag of UkraineNTU
GaitanaBe My Guest06515
26Moldova
Flag of MoldovaTRM
Pasha ParfenyLăutar08111
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2012 во 03:18
И морав да го копирам и ова..

Профилот на Калиопи..
Од кога стана најголема ѕвезда??


About Kaliopi

Kaliopi is the biggest pop star in FYR Macedonia, an exceptionally famous singer, composer, poet and is also renowned for her humanitarian work. Now she will grace the stage of Europe's Favourite TV Show performing Crno I Belo.

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.