IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Евросонг 2012
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Евросонг 2012

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18908
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2012 во 15:00
dobar e да
vivi
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 11:08
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2012 во 20:36
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44672
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 00:38
 
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 00:39
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

dobar e да


мој фаворит за годинава да

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
iskrena89 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iskrena89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 17:19
Грција и Кипар имаат убави песни

http://www.youtube.com/watch?v=LL4nTddctUc&context=C4dbfffaADvjVQa1PpcFPIpKrKbquLURjy85NiTJDUJr374IgMFxI=


http://www.youtube.com/watch?v=ldbDIgLdB7s
Кон врв
ManWithoutSoul Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ManWithoutSoul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 17:30

Многу ми се допаѓа, но не е песна што може да успее на Евровизија
А текстот е...феноменален...
Еве дел ќе преведам:

- Прости ми што не научив да кажам,
дека ти си се’ за мене,
прости ми за болката.
Прости ми за секоја солза,
знам дека не заслужувам ништо повеќе,
но, ако те немам тука, незнам да живеам,
остани со мене, не заминувај.
- Прости ми ако не научив да те сакам,
срцето не беше мое,
остани со мене, остани со мене,
ако не си тука сонцето не изгрева.Изменето од ManWithoutSoul - 18.Март.2012 во 17:31
Оној кој позајмува книга е идиот.
А оној кој ја враќа позајмената книга е уште поголем идиот.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 02:07
Како можете Калиопи лиглата да ја слушате
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2012 во 02:08
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Како можете Калиопи лиглата да ја слушате


тууу...најболја е калиопи.....
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2012 во 18:22Абре оваа нашава стварно ли не знае англиски или само се заебава а ???
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 09:07

ПО 57. ПАТ


Денеска почнува Евровизија


Вечерва Црна Гора и нејзиниот претставник Рамбо Амадеус во 21 часот по централно европско време ќе го означат стартот на 57. по ред Евровизија. Во Азербејџан се е подготвено за старт на ова музичко натпреварување на кое ќе учествуваат 42 земји, таму се изведувачите и делегациите и трпеливо ги чекаат своите три минути на големата сцена во Кристалната сала во Баку. Нашата Калиопи ќе пее "Црно и бело" во втората полуфинална вечер и тоа втора по ред, а пред неа ќе настапи српскиот претставник Жељко Јоксимовиќ со "Није љубав ствар". Калиопи ќе пее на македонски јазик и со песната дело на Ромео Грил ќе се обиде да ја внесе Македонија во големото финале закажано за в сабота кога ќе се знае која песна ќе победи и која земја ќе биде следен домаќин. Ова е најскапото европско музичко шоу досега со рекорден буџет од 50 милиони евра и сите очекуваат ова да биде најспектакуларното издание досега.

Гласењето е 50-50 што значи дека е подеднакво поделено меѓу телевоутингот и стручното жири. Најдобрите десет песни од двете полуфинални вечери одат во големото финале в сабота, каде директен пласман имаат земјите од големата петорка Италија, Шпанија, Германија, Велика Британија, Франција и Азербејџан како земја-домаќин.
(А. Ѓ.)

ОБЛОЖУВАЛНИЦИ
Шведска и песната "Еуфорија" е апсолутен фаворит на обложувалниците годинава, потоа следуваат Русија, Италија, Велика Британија, додека петта е Србија и со тоа најдобро котира од сите од балкански држави. Македонија е на самото дното според коефициентот, односно трета од позади, од вкупно 42 земји-учеснички. На дното на табелата друштво ни прават Црна Гора, Сан Марино, Бугарија, Албанија, Малта, Португалија, Грузија се последни на табелата.

Последните пет евровизиски победници во Баку
Последните пет евровизиски победници од изминатите пет години ќе се качат на сцената во Баку, да ги изведат песните со кои ја освоија оваа престижна европска музичка награда. Лена, Александар Рибак, Дима Билан, Марија Шерифовиќ и минатогодишните победници Ели и Ник ќе бидат дел од ревијалната евровизиска програма.

 

 Прво полуфинале

Држава

Изведувач

Песна

Црна Гора

Рамбо Амадеус

Еуро Неуро

Исланд

Грета Саломе и Џонси

Never Forget

Грција

Елефтериа Елефтериу

Aphordisiac

Латвиа

Анмари

Beautiful Song

Албанија

Рона Нишлиу

Suus

Романија

Мандинга

Zaleilah

Швајцарија

Синплус

Unbreakable

Белгија

Ирис

Would You?

Финска

Пернила

Nar Jag Blundar

Израел

Изабо

Tieme

Сан Марино

Валентина Монета

The Social Network Song 

Кипар

Иви Адаму

LaLa Love

Данска

Солуна Самај

Should've known Better

Русија

Бурановски Бабушки

Party For Everydoby

Унгарија

Компакт Диско

Sound Of Our Hearts

Австрија

Тракшитаз

Woki Mit Deim Popo

Молдавија

Паша Парфени

Lautar

Ирска

Једвард

Waterline


Второ полуфинале

Држава

Изведувач

Песна

Србија

Жељко Јоксимовиќ

Није љубав ствар

Македонија

Калиопи

Црно и бело

Холандија

Џоана Франка

You And Me

Малта

Курт Калеја

This Is The Night

Белорусија

Литесаунд

We Are The Heroes

Португалија

Филипа Соуса

Vida Minha

Украина

Гаитана

Be My Guest

Бугарија

Софи Маринова

Love Unlimited

Словенија

Ева Бото

Verjamem

Хрватска

Нина Бадриќ

Небо

Шведска

Лорен

Euphoria

Грузија

Енри Џокадзе

I' m A Joker

Турција

Кан Бономо

Love Me Back

Естонија

От Лепланд

Kuula

Словачка

Макс Џејсон Маи

Don't Close Youre Eyes

Норвешка

Тоји

Stay

Босна и Херцеговина

Маја Сар

Кораке ти знам

Литванија

Дони Монтел

Love Is Blind
Земји кои директно се пласираат во финалето

Држава

Изведувач

Песна

1. Велика Британија

Енгелберт Хампердинк

Love Will Set You Free

9. Франција

Ангун

Echo (You And I)

10. Италија

Нина Зили

L' Amore E Femmina (Out Of Love)

11. Азербејџан

Сабина Бабајева

When The Music Dies

19. Шпанија

Пастора Солер

Quedate Conmigo (Stay With me)

20. Германија

Роман Лод

Standing Still


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 17:15

да

L’amore è femmina
Se non riceve non si da...


Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 17:20
стави транслациа бе шефке глупчо

го кршиш jазичното правило ѓавол
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 17:34

Љубовта е жена
ако не добива - не се дава... хи, хи...

П.С. ме модерираш на музика? голема насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.