IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Евросонг 2012
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Евросонг 2012

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 14:41
Јас мислам дека ќе се изненадите од крајниот пласман на FYROM  ... немојте после вака било така било... кул првпат да сум оптимист во врска со Евровизија... изненадувањеплазење
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 14:46
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Јас мислам дека ќе се изненадите од крајниот пласман на FYROM  ... немојте после вака било така било... кул првпат да сум оптимист во врска со Евровизија... изненадувањеплазење


Не си оптимист...

Оптимистите ќе речеа на Македонија не на FYROMнамигнување
Е тоа е оптимист, сонувај на големо хаха
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 14:50
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Јас мислам дека ќе се изненадите од крајниот пласман на FYROM  ... немојте после вака било така било... кул првпат да сум оптимист во врска со Евровизија... изненадувањеплазење

LiDivio, не знам дали си сериозен или се зафкавашголема насмевка Секоја година за Евровизија  е исто , голема еуфорија , потоа големо разочарување , бидејќи праќаме погрешни песни .

Подобро Калиопи да имаше некоја песна како Обои ме , на пример . Оваа песна на Калиопи ќе помине незабележано,бидејќи не е хитовска.

А влез во финале ќе биде фантастичен успех за нас да

   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 15:57
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Јас мислам дека ќе се изненадите од крајниот пласман на FYROM  ... немојте после вака било така било... кул првпат да сум оптимист во врска со Евровизија... изненадувањеплазење


Не си оптимист...

Оптимистите ќе речеа на Македонија не на FYROMнамигнување
Е тоа е оптимист, сонувај на големо хаха
 
A кога учествувала Македонијазбунетост, секогаш учествуваме под референцата FYROM... тој што прифатил да сме БЈРМ (а тоа е МРТВ, националната јавна куќа), тој нека си крши глава... не знамнамигнување попрво ќе победиме на Евросонг отколку што ќе нè примат како Македонија да учествуваме...
 
@KingDavid
Не се зафркавам, мислам дека имаме добра песна, ако не биде вмешана политиката имаме шанса за добар пласман над 5 место.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 17:22
финале е можно, но не очекувам некој значаен пласман. не сум ни оптимист ни песимист. песната е ок, достоинствена, уметнички издржана и зрела, но таа нема да го смени нашиот имиџ во очите на „европската“ публика и гласачи. победувале и се пласирале високо папагали, шмизли, кловнови, маскирани и дрогирани, но и „нормални“ и здодевни.

најмногу што се надевам е да не се покажеме (повторно) како хронични лузери кои постојано бараат кој е крив преку омалуважувања, кавги, и критизерство, демек тие знаеле дека ова-она не чинело, плус знаеле како требало да биде, ама никој не ги послушал.

горделивост имаме, ама гордост , особено национална.

Изменето од ПодВодно - 01.Март.2012 во 17:23
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 19:57
Pesnickata mi prai kef,a vokalot ednostavno NAJDOBRA eда
za plasmanot ne komentiram,sepak sme Makedonija neli,ke se lize g'zot na drugi....


На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 20:15
Вака сега...се гледа дека на Калиопи батериите и се потрошени,лито пее,па најдете некоја друга со свеж глас,разиграјте го рефренот малце некако многу е мртов!
Не верувам дека ќе добиеме некој висок глас од другите држави,само по еден или 2 гласа ќе ни дадат бугарите,хрватите и србите онака од сожалување.Не очекувам добар помин на Калиопи.
I just wanna feel real love.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 23:30
Калиопи ќе даде се` од себе за да ја претстави нашава земја најдобро што може. Како било и што било, сега не е момент да се повторува, иронизира и суди. Ако имаме барем малку доблест, ќе застанеме зад неа и ако не ја крепиме, барем да не ја навредуваме. Во очите на светот сами на себе плукаме, а се чудиме што другите не` гледаат како плуканица на тротоарот.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 23:40
А нели Калиопи се откажа од пеење во (за) Македонија?

Што уште бара женава?

Не го оспорувам тоа дека има добар глас, ама карактер НУЛА!
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 00:00
добро бе, кога ќе сфатите сите дека нашава земја е единствена што се возбудува околу нешто толку ретардирано како што е Евровизија???

а работава со Калиопи само докажува колку е патетична нашава естрада во поглед на правење бизнис... од истите причини нема еден македонски пеач што не пее на српски, и има пеачи што платиле да пеат и што ги има на секоја можна реклама, па дури и политичка, и што се пикаат на секакви настани да изведуваат по секоја цена, демек стварале имиџ...

се надевам дека нема во иднина таквото лудило да ја зафати музиката по „подземјето“ што не е комерцијала...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 16:31

откако паметам одсекогаш овој избор бил пратен со многу  озборувања...оспорувања и сл.....ако имаме певлива ..комерцијална песна......... немаме вокал.....или имаме одличен вокал, а песна која не е ништо особено, за текстот па и да не зборуваме....некој не ни знае кога се одржува овој  евросонг...а на некој му е интересно да го гледа....но за вкусови нема расправии...Калиопи е одличен вокал....но тоа се докажа дека е небитно за евросонг....битни се гласовите на моменталните гледачи...битно е претставувањето надвор.....реклама .....сценски настап....и многу ситници кои вклопени во едно ќе дадат подобра слика ....

.......инаку лично јас многу сакам да ги пратиме нив ..на евросонг     http://www.youtube.com/watch?v=mfxy6YQK_og.........
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2012 во 16:57
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 17:47
Најубаво дома да си седи по толки плачење по телевизииве ќе се посрамоти толку многу што и самата не ќе знае.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7054
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2012 во 13:54
Нашава песна не е ништо посебно, како и секоја претходна година.тага

Кои се фаворити за Евровизија?

Според квотите на светските кладилници, на овогодинешната Евровизија која ќе се одржи во Азербејџан од 22 до 26 мај нашиот северен сосед има големи шанси за победа.

Жељко Јоксимовиќ котира на второто место веднаш после Шведска иако нивната песна се уште не е објавена.

Останатите држави од поранешна Југославија меѓу кои и ние, не котираат добро: најлош пласман се предвидува на Рамбо Амадеус кој ја претставува Црна Гора (квота 125).

Најдобро поминува Словенија со квота 50, додека ние, Босна и Хрватска имаме квота (100).


»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.