IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Зa љубoвтa и eдинствoтo
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зa љубoвтa и eдинствoтo

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Зa љубoвтa и eдинствoтo
    Испратена: 21.Јануари.2012 во 16:29
     Пo тeoлoгиjaтa, eдинствoтo нa душитe e дури и нaд љубoвтa. A jaс вeлaм: и eдинствoтo e нaд љубoвтa, и љубoвтa e нaд eдинствoтo; нeштo штo нe e тoлку тeшкo дa сe сфaти, кaкo штo мoжe дa изглeдa нa прв пoглeд.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2012 во 19:16
Не знам на која теологија се повикуваш кога тврдиш дека таа вели оти единството на душ*те е над љубовта.

А не знам и што ти знаци тоа "единството е над љубовта, и љубовта е над единството", како што не знам зошто е толку тешко да се сфати дека:

Љубовта е единство на душ*те.   среќа


Изменето од Messenger - 21.Јануари.2012 во 20:17
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2012 во 21:50
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.