IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Најомразени фирми во РМ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најомразени фирми во РМ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
krkovicka_mala Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkovicka_mala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Најомразени фирми во РМ
    Испратена: 14.Јануари.2012 во 20:56
Mislam deka od EVN poomrazena firma nema.Potoa na vtoro mesto doaga Telekom.Zosto ovaj narod molci? Pet dena kazuvaja na vesti Bitola i Mariovo nemale struja,a nikoj ne se buni.Dva dena nemase struja vo Radovis nekoj ne se buni.
Predlozete spisok na najomrazeni firmi vo MAkedonija.Koja ke bide pobednik?

Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2012 во 22:04
EVN...ma daj... tie se mali deca za Toplifikacija...не зборувам
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2012 во 04:06
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

EVN...ma daj... tie se mali deca za Toplifikacija...не зборувам



Зашто бре ти така збориш!!!! Па, ти дали имаш појма бре од математика и економија? Зар ти не знаеш дека кој се цените за производство на пареа и мазут? Па ти бре, тоа да се донесе, па да се плати за мислењето што на некој му текнало да се донесе бре? Па, ти дали знаеш колку е тешко да се пијат по 12 кафиња на корпоративен состанок? А да имаш по 8 корпоративни состаноци, секој со различна тема? Ти знаеш колку директори има во Топлификација? Па, секој состанок е со тешка содржина, ете баш вчера, макотрпно говореа за семејниот проблем на едната директорка за правењето фризура кај Ленче или кај Стојне?! Дали си ти свесен дека мора да се живее, макотрпно мачејќи се за тебе да те загреат? Ти треба да бидеш дури и благодарен што за 30м2 плаќаш 6000 денари парно бре!!! Оди ти да пиеш по 12 кафиња да те видам!!! Оди да решиш по 2 крстозбора секој ден!!! ај бе биди прв секој ден у игрите на фејсбук!!!Безобразлук!!!! Само на себе мислиш!!!

Изменето од pHp - 15.Јануари.2012 во 04:13
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2012 во 07:53
...ima mnogu za zal,ali na edna nikoj ne moze voda da i nosi...Bidejki jas licno VLADATA ja smetam za najgolema,FIRMA..za mene toa e najomrazenata firma vo RM     

Изменето од Novak Nastich - 15.Јануари.2012 во 07:54
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2012 во 08:01
Jas se prashuvam koja firma shto ima bilo kakva povrzanost so drzavata ne e pomegju najomrazenite?
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2012 во 14:17
VIP. Ако продолжат вака, уште малку и предвреме ќе го прекинам договорот. Не знам што технологија имаат, но плаќаме услуга што не ја испорачуваат. Скоро секој ден (ако не и секој) има пад на мрежа, не може човек да добие врска, недостапен сум, а телефонот уклучен или во текот на разговорот се прекинува комплетно врската или пак се прекинуваат разговорите. Не само мене, туку еден куп луѓе се жалат на истото. СМС пораки не стигнуваат, ниту се праќаат, или па стигнуваат од лани. Катастрофа се!
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2012 во 11:31
Топлификација, без конкуренција. губитник
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 15:13
 
 Idrizovo  i Sutka  ....!
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 18:41
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Топлификација, без конкуренција. губитник

последната сметка за парно ми е скоро 9,000,оо ден. Пред тоа беше околу 5,200,оо. и со најновото поскапување од 11 % пак не може да биде толку голема сметката.
Го претераа на секој начин.
Ги испратив моите да идат да се разберат во топлификација што е работата, тие им одговориле дека божем вршеле некакво порамнување на сметките.
После тоа моите побарале станот да биде исклучен од системот, а овие им рекле нема проблем, ама сметките ќе ви стигнуваат се до јуни месец.

значи хоштаплери бр. 1 во државата.

Во јуни и дефинитивно ќе се откажам од нивните "услуги".

"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 14:36
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Топлификација, без конкуренција. губитник

последната сметка за парно ми е скоро 9,000,оо ден. Пред тоа беше околу 5,200,оо. и со најновото поскапување од 11 % пак не може да биде толку голема сметката.
Го претераа на секој начин.
Ги испратив моите да идат да се разберат во топлификација што е работата, тие им одговориле дека божем вршеле некакво порамнување на сметките.
После тоа моите побарале станот да биде исклучен од системот, а овие им рекле нема проблем, ама сметките ќе ви стигнуваат се до јуни месец.

значи хоштаплери бр. 1 во државата.

Во јуни и дефинитивно ќе се откажам од нивните "услуги".

Ja  bash vchera gi otkachiv i koga gi prashav od koga nema da imam smetki , rekoa odkako ke iskluchat ! I shto sega ? Eden vaka , drug taka vika!збунетост
Zarem nekoj saka da go iskluchat  za da prima i ponataka nekoja smetka.

Mameto nivno leshinarsko !
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 15:11
како бе така, за едни вака за други онака???
е па фино, ми треба само еден случај да најдам таков, некој кој ќе сведочи па на суд. Другачие не бива.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 15:25
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

како бе така, за едни вака за други онака???
е па фино, ми треба само еден случај да најдам таков, некој кој ќе сведочи па на суд. Другачие не бива.


Зашто бре ти така збориш?!?! Суд а?!?! Па ти бре дали знаеш колку чини бре, да те исклучат од парно бе?!?! Па ти дали знаеш дека сметки ти стигнуваат до јуни зашто ти го поделиле огромниот трошок за исклучување на рати?!?! Па ти бре, дали знаеш дека тоа е услуга во твоја корист?!?! Па ти бре дали знаеш на ова ладно, сиротите работници да ги извадиш од канцеларија, па да дојдат до кај тебе, па да затворат вентилите?!?! А горивото за да дојдат?!?! А потрошената енергија за физичката работа?!?! Знаеш ли ти колку калории трошат сироти луѓе?!?! Ко ќе то да плати а?!?! Себичњак еден!!!
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 15:31
3 radijatori samo za 2089 denachinja i ....iskluchen si .

A za toa deka ke mi stigaat smetki  do krajot na sezona .....ke vidime!

Tek togash ke mi pukne filmot!!
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 16:53
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

3 radijatori samo za 2089 denachinja i ....iskluchen si .

A za toa deka ke mi stigaat smetki  do krajot na sezona .....ke vidime!

Tek togash ke mi pukne filmot!!

ако те разбрав добро 3 радијатори што ти исклучиле си платил преку 2 илјади ден. така ли???? значи од радијатор наплаќаат преку 600 и кусур ден. за исклучување.

според твоето кажување не си сигурен дека нема да ти стигаат сметки и после исклучување!!!




"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,468 секунди.