IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - ФЕИТ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФЕИТ

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Odette Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Odette Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ФЕИТ
    Испратена: 14.Јануари.2012 во 11:47
Електраши, јел вас има?

Сакам да дискутираме за факултетов, каде благо речено си ја гледам иднината.
Конкретно ме интересираат смеровите за енергетика, меѓутоа не е на одмет и некој збор плус за сите смерови и општо за факултетот како целина.
Задоволни ли сте од наставата, професорите, па и од факултетот како целина?
Исто ме интересира на кој начин се полага, уште има предмети кои се полагаат усно, или се е писмено, дали ЕКТС системот е во функција и било што, кое мислите дека би ни било од корист.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2012 во 17:14
Originally posted by Odette Odette напиша:

... Конкретно ме интересираат смеровите за енергетика, меѓутоа не е на одмет и некој збор плус за сите смерови и општо за факултетот како целина...

Не сум електраш, но сум татко на студентка на ФЕИТ, па мислам дека можам да ти помогнам!
На ФЕИТ ги има смеровите насоките:
-   Информатика и Компјутерско Инжинерство,
-   Електро енергетски системи
-   Компјутерско Системско Инжинерство и Автоматика
-   Телекомуникации
...
  има и други, но да не набројувам сега, најдобро е да отидеш овде

А што се однесува за другиот дел од прашањето (услови на студирање, професори ...) чичко Златник би ти препорачал - овие работи се небитни ако седнеш да учиш секој ден (а не само пред испит) најмалку по 12 - 13 саати. А кога не си на факс и по 15 саати! Само тогаш ќе успееш. Верувај тој труд и тоа одрекување нема да е залудно и, еден ден ќе се исплати!да

Р.Ѕ. Секако, мора да оставиш време и за излегување, момчиња, забава ...намигнување

Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18176
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2012 во 17:26
... i da ti odi matematika oti od momentot na zapishuvanje na fakultetot, pa do negovoto zavrshuvanje, toa kje ti bide jazikot na komuniciranje. да
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Predrag0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јули.2017
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Predrag0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2017 во 16:23
Dokolku na prijavuvanjeto (17 i 18 avgust) bidam primen dali e vozmozno nekoj drug za vreme na prviot upisen rok (29 i 30 avgust) da me zapise bidejki nema da bidam vo moznost da odam.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.