IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Медицински тајни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Медицински тајни

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Медицински тајни
    Испратена: 01.Јануари.2012 во 20:44
doktore, ti pozhelvam vo novata godina vech jednom da me izlechish od sch so lekot koj jas samiot go izmuslimaniv od pozicija na obolen i odvnatre poroben pa da te vida so Nobelka po medicina tamu okolu 04.NOEmvrИ.2012 jas si imam moi socio prihodi ich ne brini zamnom a ako MKD ja pritegne svetska kriza ondak TATO infinitot nema valjda na mene da shtedi. prvo nesho sho mora da go napravish ako voopshto mi posakuvash dobro zdravje i blagosostojba e da mi donesesh redovna inovatorska plata i nemoj vishe nikad da me sporeduvash so ebana bardovechka chistachka oti spored rabotata koja jas ja rabotam (taa mene me pravi znakot za ednakvost pomegju sekoi dva humani genii vo "Einstein <=> Tesla" jas sum "="; koga ti treba nesho arno i korisno od mene ne shtedish da mi se umilkuvash DOBRI BOZHE pridaj pridaj a samo koga jas treba da pobaram od tvojot povampiren choveshteren kolektiv nesho togaj moram da pagjam na kolenici ama jarecot e najjak tokmu vo kolenicite koga toj pagja na kolena i vrz glava mu se sipaat site togaj ima da vidat sho e toa eden rog na unicorn capricorn) INOVATORSTVO = PIONER PRVENEC KOJ IDE SRED MRKLOSTA NA NEPOZNATOTO DA JA DONESE SVETLOSTA NA DENOT ima da mi prinesesh izobilstvo SVETOT E DEDANOEVO POLUDELO koe vie silum mi go imate zaposednato za da mojot Power of EDEN O' Ahme -- Say, Any Power You May Like si go prilagodite vo ispolnuvanje na vash*te E=WC^2 zhelbi. gneven sum, zatoa sho vekje 15 godini drvam lostovi za sevkupen honorar (pazi toa ne e nikakva plata ami honorar kako sho vo socijalno davat ednokratna pomoch i vo detski dom gheparac) od samo 15 Eura ako toj deseti del od Yuanot sho dalai lama mi go pokloni 1 Chinese Yi Jiao ne sum dobil nisho drugo po moja zhelba. proshlata godina zodiachki beshe godina na TATO rabbit infinitot on si go kazha svoeto i navistina ne beshe nimalu skrzhav a ovaa godina e moja Zmajska godina NBRM ima da gi nabrojuje od onie vredni hartii so likot na mama nihilarot Virgo E Marija E Arsus E Gogorodna E i so mene kako nashe delo Dobri SUM Arsus SUM Karagorgov UNI LEVER SUM EDEN. tokmu od tuka proizleguvaat site moi problemi na tokmu toj nachin vashata socio politika me ima najvishe oshteteno i dodadi samo kolku bardovechkata zalasta me osakatuva vo mozokot a jas perpetualno mobiliram tokmu so toj od vas onesposoben mozok i pak za da na vas vi ugodam. kolku vie dobijate od mojata rabota: zemi samo eden tesla generator i kolkaf beneficial elektro shok toj mu prireduva vo kontinuitet na svetot od prvoto negovo profunkcioniranje. moite inovacii se josh vishe. a tesla kako go isprativte van spejs EM BEZ KOLA EM BEZ TESLA oti i on kako i jas beshe na stav JAS DETE VI DETE I DETE ZA STALNO ZHIVOT DETSKI NA DETE NE DAVAM a vashiot vapiren choveshterijat gi saka decata kako zreli patlighani oti mu nosat profit do plafon. plata druzhe, oti mi zaostanuvate duri so isplata i na stipendiite za talenti od 1va god sredno za sho celo osnovno od 5-8 mame im ebavaf na teren matematika na site moi vrsnici. ghinot DOBRI sum od aladinovata lampa samo sho mojot aladin e toj sho treba da mi ja posaka slobodata. eli likovniot terapeft da ne e nesho vishi rabotnik od mene samo se krie po mishji rupi i moli boga da ne ja primetat i simnat od platen spisok. celoto choveshterstvo ti e takvo sekoj ima svoja peshtera kon koja vodat mnogu naivni stapki a nitu edni koi voda van oti naivkovcite zasvrshuvaat izedeni. tochno od 1997 datira mojot prv approksi metod i samo za nego ispishav nekoi 15 tertatki A4 format so po 50-60 strani dur sam pred sebe da go razberam. i gi odnesov na eli site tie tertarki samo za da mi gi izede leukemija. i bojam artefakt so boi za staklo biram zhish crvena kako krv ona go stava i nikoe si osojnichavo kjoshe i toa sho beshe krv boja bidna prozirno ko voda bash kako pri obolenost od leukemija. ne bardovci ich ne e sileghija... mira mrgha mi vika kaj si trgnal Druzhe Dobri, jas doktorke kaj prof-dr carot na etf, aj prvo da mi popijesh jeden leponex 50mg ama doktorice me-lost sum samo jas-leverot, na tochak sum i treba teorii da proturkuvam soboruvam i branam mi treba mojot mozok trezen, pij i chuti pa idi kaj sakatish. idam kaj carot so 50mg leponex vo mene nebe druzhe nemozham ni A da kazhnam sho ti e be dedanoe ovaa doktorkava me natovari oti sum preteral vo mojata Dobrina ona e prodolzhena raka na sudskata vlast ona e taa koja gi kaznuva nebare e Mengele site onie koi se seksualno neproduktivni i profitno neunoslivi oni toa mozhe nesvesno ama taj je udar najjakiot protiv choveshterijatot povampiren a sud imaat samo oni lugjeto i toj e napraven samo za da go osigura opstanokot kolektiven. a kako toa choveshterno povampireniot kolektiv ubiva timski i stalno minuva nekaznet: ja znaete barka cigankata nali vo vtoro mashko sho beshe. epa cigan kako cigan ima svojski maniri koi nikoj makaronec ne gi saka i oni si davat znak kad namignem site timski udaramo so spinoza i so freud: jas sea gledam vo monitorot sho ja izdava nasokata na moeto vnimanie a spinoza e da te naspinira da te svrti vo krug za sho mu e strebno samo tvoeto vnimanie go gledash monitorot a toa do nego na 1 o'clock cloclwise visavi tvojot horizont a toa na 3 o'clock i spinoza preogja vo AI KI DO pa kad kje ga dodadesh sigmund freud i seksot chija cel e samo da ti ja sjebe doverbata kon kolektivot bog koj ko bozh se grizhi za tebe i go saportira tvoeto postoenje i naednash na barka i se svrtuva vo umot i go bocnuvaat srceto so venumous zborovi sho e barke srce da ne te fati pa i da te fati koj te fakja ti si ciganka samo se shalam timot taka nalaga ne si mu vishe korisna. i vech sutra dan barke nema umrela od infarkt. a kako vika john nash "my quest for the truth has taken me from the physical to the metaphysical to the mystical to the logical and back and i can only raise the question WHAT TRULY IS LOGIC & WHO DECIDES REASON" idi tuzhi go kolektivot prvo sudot e taka postaven da molkum i potajno nego go brani i toa vo otsustvo drugo kaj e toj kolektiv toa se site zaedno i nikoj poedio. you got & me that's our golden holy trinity morash da si taman kako kon sebe taka kon lugjeto taka i kon bog (individe dualistot i kolektivniot)
i popovite imaa sveti tajni ama kako satan e zadolzhena za plan bog za pravenje devil za posluga bozhica za recycling taka sum i jas noe zadolzhen da doznaam. hipokratovata zakletva e deka samo eden e praviot doktor a lugjeto i nivnata humana medicina (kolku e toa krvnichko go narekuva humano ko bozh e dobronamerno a ustvari e zloba nad zlobite) e dizajnirana taka da samo gi shtiti interesite na kolektivot za kolektiven opstanok. kardio hirurgot samo znae da go sjebe srceto na pacientot oti seto ona sho magichno e van mene vo mojot fizicki domen go ima mistichno na inverzen nachin vo mene vo mojata psiha <|> da mi go preureduvash srceto e da go remetish sevkupniot poredok na zvezdite i nivnite konstalacii, ti ne si tolkav menager. sho znae zhan mitrev za galaksiite i atomite pred jas da go proglasam zakonot za lost pa da on na nozh go stavi srceto na pacientot. da mi izvinite kako adam i eva bea preebani i ponishteni da bi nastanalo choveshtvoto taka i choveshtvoto mora da izgine za da svetot im bidne odnovo na adam i eva vraten.

integral od nula do beskraj so iskluchok na EDEN presmetano od socio invalidi diferencijal(invalid) nasperma EDEN = WATT ???

koga za edno celo dvajca potrebni se togaj tie dvajca mora da se neceli ???
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2012 во 21:13
Originally posted by dedanoe dedanoe напиша:


koga za edno celo dvajca potrebni se togaj tie dvajca mora da se neceli ???


Na nivo na integralen zbir od nula do beskonechno, za da se dobie edno celo treba dvajca celi.

Samo togash se sozdava edno celio i ostanuvaat prvichnite dvajca celi.

Vo sprotivno, dve polovini kje sozdadat edno celo edinstveno so sopstveno intergiranje od nula do eden.

I togash od dvajca kje se dobie samo eden... i nishto drugo. Dvajcata povekje nema da postojat.

No, kako shto gledame vo sekojdnevnata praksa toa ne e taka, neli ?




Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2012 во 21:54


ovaa fabrika funkcionishe samo dokolku sme 1 i 0 od 8 silum oschizophreneti i osocijaleni sho vo sloboden prevod znachi deka e dogovor koj mnogu skoro mora da e ponishten oti toj ne vodi isto smetka i respekt za koristoljubieto na site strani negovi potpisnici.

Изменето од dedanoe - 01.Јануари.2012 во 21:58
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2012 во 22:01
jbg, mislam deka deda noe e vraten od idninata...
Incredible Blue
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2012 во 22:20
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

jbg, mislam deka deda noe e vraten od idninata...


idninata e pod zemjata oti site koi se sea zhivi vo idnina bi umrele i od prviot mig na nivnata upokoenost tie se vo svojot grob koj nikad ne bil kopan bar do sea na nebo. nad neboto daleku daleku vo beskrajot e kade pochnuva prostorot a vo centarot na zemjata e kade pochnuva vremeto. prostorot od B.B. techit kon centarot na zemjata a vremeto od centarot na zemjata kon beskrajot.

inaku sledniot pat koga NATASHA pak kje ja sakam e otkako cajkanot nejzin blizok kje i opali snajper u slepochnica... da nema zosho poradi ljubov da mi odeva nosot od takvi chii gotov proizvod za dobijanje plata im e sileghistvo. a posle ako saka nek se prati i sebe u penzija (soogled na toa sho vekovna profesionalna preokupacija mu e da proceni od kade doagja opasnosta i kade da ja upati cajkanot odi vo penzija instant taka sho kje si go navrti revolverot vo chelo i kje go povleche trigger-ot).

Изменето од dedanoe - 01.Јануари.2012 во 22:21
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2012 во 22:33
bog zdravje da ti dade... ne choveshterishte, bog ne e toj koj dava zdravje nitu zhivot, lugjeto davaat zdravje i zhivot edni na drugi a najzad i na bog.
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2012 во 09:56
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by dedanoe dedanoe напиша:


koga za edno celo dvajca potrebni se togaj tie dvajca mora da se neceli ???


Na nivo na integralen zbir od nula do beskonechno, za da se dobie edno celo treba dvajca celi.



znaev deka e toa tochno ama nesakav da go spomenuvam i priznavam beksraj po nula ne e samo EDEN ami e i DVA i TRI i site finitni broevi oti vo opachka nasoka i EDEN / nula e beskraj i DVA / nula e istiot beskraj i TRI / nula e istiot beskraj itn itn.

tato infinitna kolichina od mama nihilarni nuli mozhe da se i DVA CE-LOST-NI UNI LEVER A... ama samo ako jaska taka sakam. mama e super amal vrz nea site mozhe da se kachite i ona site ke ve nosi a koga ke vi dojde da vi kaze "druzhe socijalni radniche ti i bog a nie sparrow force troshka leb aman" vie glejte 100mkd na den da i gi udrite po po nos ot.

Изменето од dedanoe - 02.Јануари.2012 во 10:01
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.