IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Болка под ребро
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Болка под ребро

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
vasimir Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vasimir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Болка под ребро
    Испратена: 30.Декември.2011 во 13:33
imam konstantna bolka po levoto rebro se do pozadi.imam 26god.bolkata trae 2godini.kako konstantno pechenje.krvna slika uredna.snimka so kamera na zeludnik vo red.snimka na debelo crevo so kamera vo red.kompiuter na stomak vo klinika skopje se vo red.a bolkata ne prestanuva ni minut.neznam kade da se obratam veke.se sluchuva ako se opteretam previshe da mi izlezi krv niz izmetot.ama toa retko se sluchuva.sekakva pomosh e dobrodojdena.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2012 во 17:27
Крварење преку изметот не е работа која треба да се занемари,треба да одите кај специјалист да открие која е причината што предизвикува крварење ,а било какво оптеретување преку физичка работа не е причина за крварење преку столица.

Можни причини се многу почнувајќи од најбаналната-постоење на хемороиди,па евентуално присуство на полип во ректалната регија,перфорација на улкус на желудникот и на крај не сакам ни да наведам што уште може да биде причина.

Околу болката под реброто која ти ја чувствуваш константно,задолжително направи ехо на абдомен да се види како функционира јетрата затоа што ваков вид на болка знае да укаже на пореметена функција на јетра (во семејството имав ваков случај) кој не наведе проблемот да го бараме на кардиологија заради присутво на аритмија,но кога се елиминираше проблемот од кардиолошки аспект,испитувањата почнаа и завршија на гастро.
Совет-одете директно на гастро.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.