IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Настани што ја обележаа 2011
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Настани што ја обележаа 2011

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2011 во 17:58
kultizin, dobro shto si go smenil naslovot na temata i so toa si ovozmozhil, kako shto posochi Andjelina, da se objavat i negativni raboti.

Samo, ako mozhe pretresi gi onie neshta shto si gi obavil bidejkji ima raboti koi ne se direktno povrzani so makeodnskoto sekojdnevie, kako na primer:


3 јули 

- Русите незадоволни од бугарската соработка во нафтоводот Бургас-Алекдсандрополис


Pretpostavuvam deka mesechnite podatoci bukvalno si gi prenel od nekoj izvor bez da proverish dali i kolku se relevantni za nas. Sega, znam deka i treperenjeto na krilata od peperutkata vo Amazonija mozheme da go povrzeme so Makedonija, no da se potrudime da postirame podirektni neshta za nasheto podnebje.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2011 во 19:03
Успесите во 2011 се инспиративни, особено спортските...
 
Од политичка гледна точка, ќе  беше добро ако во 2011 во Македонија се организираше квалитетна опозиција. За жал, тоа не е на повидок.
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2011 во 19:06
Квалитетна опозиција е најубавото што може да ни се случи во 2012 но за жал ниту во оваа ниту во наредната  не е на повидок позитивно задвижување во таа насока. 
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2011 во 19:11
ех...квалитетна опозиција...хм...нема да ја биде во догледно време ко што тргнале работиве
и патем,еве свежа информација,може небитна за вас,ама мене ми е некаков показател за успеси или неуспеси
штотуку се вратив од град...тажна слика...празни продавници,без народ,а полни излози.
Тинекс...да претрчаш на каса за 5 минути ,тоа било невозможно на овој ден порано
ама ете...тоа е нашето секојдневие драги мои
затоа реков,смачено ми е од реклами и километарски фермани со успеси
секојдневието на народот овде е малку поразлично од рекламите

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2011 во 20:43

Настани кои ја одбележаа 2011

Не сакам да бидам болка во органот за седење... Но сепак... среќа

Ќе укажам на една правописна грешка: Има разлика меѓу глаголите одбележува и обележува. Се оДБележува празник и сл., а настаните ја оБележуваат годината, значи и даваат белег и ќе ја паметиме по нив. Можеби ви личи на ситничарење, но мислам дека е значајно. среќа
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2011 во 20:50
Полар во право си и не е ситничарење туку грешка која треба да се исправи.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 01:31
Zosto ne go spomena nikoj "Avtenticnoto tolkuvanje na Zakonot za amnestija" ???     ili narodski kazano POMILUVANJETO NA TERORISTITE NA ONA....                                                                                                                                   Pa normalno...nikoj ne e glupav da se fali so ona sto treba da se srami...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 01:36

 ima potreba od toa....

Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 11:55
a, ...4. Македонец ја открил Америка со Колумбо...veruvam deka nenamerno go zaboravile,.. изненадување

...............
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2011 во 16:28
Brzi-ов се смее бе...
немој така...
мене другар ми одамна ми кажа...
Клинтонот по потекло бил од Дебреште...
Клинтоница од Дељадровце...
да не зборам за Бушот...
тој бил од Зрзе, нели има грмушки таму...
за жена му не знам...
како и да е...

и ако не знаеше...
Месечината е наша...
пошто кога Амстронг слета таму и го стави знамето на чичко Сем...
он не знаеше дека Љупчо војводата кога тогаш...
ќе му каже...
делете ја парчете ја...
пак ќе биде МАкедонија...намигнување


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.