IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Превоз Скопје - Атина
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Превоз Скопје - Атина

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
alexandra003 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alexandra003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Превоз Скопје - Атина
    Испратена: 20.Декември.2011 во 14:35
Ve molam ako nekoj moze da mi kaze kade moze da najdam prevoz Skopje -Atina...?
i ne bidete tolku patrioti da me osudite za odenjevo vo Atina
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2011 во 14:59
Колку што знам нема директна линија.
Скопје - Солун - Атина
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2012 во 05:18
Бидејќи сум често натаму...

Најдобра и најефтина варијанта е со автобус Скопје - Солун (мислам дека го прекинаа возот)
Потоа со воз Солун - Атина .. во зависност од возот, терминот и времетраењето на возењето .. ќе те чини од 15 евра во еден правец па се до кај 50 евра... во зависност од одбраната опција се патува од 5 до 6 часа. Имаше еден(ICE - експрес) за 4 ипол ама мислам дека го прекинаа....колку пократко се возиш..толку поскапо..
Кабините чинат од кај 25 евра до кај 50 евра...има за еден човек..два...до шест...

Автобусите не сум сигурна за цената .. мислам дека е сеуште 55 евра повратна карта... се обраќаат на околу 2 часа...а и возовите се отприлика на 2 часа...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Asdis Islandska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јуни.2012
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Asdis Islandska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2012 во 15:57
А Скопје-Солун на автобуска во Ск? или некоја друга импровизирана станица?
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2012 во 16:10
samo preku agencii !

...nema druga linija avtobuska do ...thessaloniki !тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2012 во 16:29
Originally posted by Asdis Islandska Asdis Islandska напиша:

А Скопје-Солун на автобуска во Ск? или некоја друга импровизирана станица?

Скопје - Солун или шопинг турите ако ти е за еден ден или на автобуската во Скопје фино ќе си платиш 1650 денари и ќе добиеш повратна карта. Понеделник, среда и петок тргнуваат од Скопје. Порано беше сабајле мислам во 6 сега не сум сигурен.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2012 во 16:38
...zarem imalo i redovna linija?!  auuu...изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2012 во 17:00
изненадување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2012 во 16:12
shto be изненадување...mali?!збунетост

zarem ne smee da ne chul za neshto  chovek?изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2012 во 00:46
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by Asdis Islandska Asdis Islandska напиша:

А Скопје-Солун на автобуска во Ск? или некоја друга импровизирана станица?
Скопје - Солун или шопинг турите ако ти е за еден ден или на автобуската во Скопје фино ќе си платиш 1650 денари и ќе добиеш повратна карта. Понеделник, среда и петок тргнуваат од Скопје. Порано беше сабајле мислам во 6 сега не сум сигурен.
Скопје-Солун ако одиш со шопинг тура повратна е 800 ден. но и во еден правец е истата цена. Тргнува Сабота пред зори во 2:00 од кај паркингот кај Холидеј Ин хотелот, во Солун си околу 7:00, враќање околу 18:00. Но кој сака може да искористи и во еден правец(картата и понатака е 800) и да си фати автобус, воз или авион до Атина. Постои и такси варијанта со такси LOTUS, еден правец мислам бешпе околу 50€.

Порано имаше воз од Белград преку Скопје за Сoлун но поради кризата во Грција засега нема меѓународни возови од и кон Грција, ова важи за сите нејзини соседни земји не само за Македонија.

Изменето од Majkl - 20.Јуни.2012 во 00:47
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2012 во 01:17
Па, тоа и јас сум го пишалзамисленост

Или шопинг тура или редовниот автобус што се обраќа секој втор ден. Иако редовниот не се исплати баш според цената. Но, веќе и шопинг турите си ги кренаа цените. Ретки се тие што возат за 800 денари. 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 01:07
ma djabe i za petsto da idat,
koga tamu stignuvaat nakaj 9 ,
 
a...od tamu pa trgnuvaat navaka najkasno  do 5!
 
...shto znachi , ako neznaesh  konkretno neshto da kupish i da vidish ,
nema nishto da...vidish !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 13:57
И налепница ФИРОМ на таблици добивате гратис...губитник...Ако ви се нови таблиците де...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2012 во 14:53
e prekuuu...da ne kazam ...preku shto ,

....ako lepele neshto ! смеење

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.