IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Величествениот султан на Канал 5
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Величествениот султан на Канал 5

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
shiny Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shiny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Величествениот султан на Канал 5
    Испратена: 17.Декември.2011 во 22:49
Дали ви се допадна? Дали ќе го гледате? Што мислите за филмот?

Лајк на страната!!!




Изменето од Santijago - 17.Декември.2011 во 22:53
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2011 во 22:57
Ne ni se dopadna...Nema da go gledame...Filmot da ne kazam serijata e gubenje vreme...


Dislajk na stranata!!!
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2011 во 00:07
 
Ами што не кажавте порано туку сега да читам по фејсбукон...
.....па  овој  Онур  бил  Султанот.....изненадување
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2011 во 00:44
што? уште една турска серија? врти каналот додека не е касно...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
afrodit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 272
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај afrodit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2011 во 02:32
Бред Пит ќе глуми во „Величествениот“ на „Канал 5“

http://fun.mnogoo.mk/mk/articles/Razonoda/bred-pit-kje-glumi-vo-velichestveniot-na-kanal-5


Бред Пит во турски серијал
http://www.time.mk/read/46967cab75/fc4d62acb7/index.html
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2011 во 23:10
aaaaaaaa...jas pogledav malku....

ne za drugo tuku bas e interesen filmot...obozavam filmovi so kralstva....i dvorciголема насмевка

ne e kako seriite drugi.......

interesni kostimi..scenario...bas doloveni momenti na poranesnite kralstva....

e sega koga ke imam vreme ke go zirnuvam cat pat.....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2011 во 08:24
i jas poglednav malku, i vidov samo kako Aleksandra  ne izleze
od odaite na sultanot, cela nok i cel den ,   na radosat za nea забава, a  na zalost na drugite тага
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2011 во 12:10
А денес ќе дознаеме шо ќе биде меѓу жената на Султанот и Александра. Вка фина оваа Александра
Кон врв
KikoFanClub Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoFanClub Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2012 во 16:17
go gledam mnogu mi e interesen
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 15:07
Единствена турска серија што ја гледам и е поразлична од останатите.
Ми се допаѓа што е базирана на вистинити настани, иако има некои работи што
ги преувеличуваат или воопшто не се случиле.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 18:18
I ja si ja gledam црвенеење
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
goran-twin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goran-twin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 21:46
Интересен филм.
Махид Евран ми е посимпатична од Хурем.
А Нигер Калфа е најсимпатична во харемот.
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 21:48
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Единствена турска серија што ја гледам и е поразлична од останатите.
Ми се допаѓа што е базирана на вистинити настани, иако има некои работи што
ги преувеличуваат или воопшто не се случиле.


Се сложувам со тебе Shatzii,искрено турските серии ми се така банални,секоја серија со иста содржина:
-дете
-маж
-жена
-швалерка
-рикање
-свадба.
Едино како што кажа ти величествениот го гледам бидејќи ме интересира историјата,сепак мора да има и други додадени работи кои што не се случиле во тој период во царството,односно за привлекување за гледачи.Супер си е филмот,само мораше ли Драган Вучиќ да му лиже г*з пред сите гледачи во живо?
I just wanna feel real love.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 22:14
Originally posted by goran-twin goran-twin напиша:

Интересен филм.
Махид Евран ми е посимпатична од Хурем.
А Нигер Калфа е најсимпатична во харемот.


Тоа се должи на тоа што е од Македонија?
Ја па ич не ја обожавам таа Махидевран заедно со нејзината слугинка - убиец. Нема некоја голема разлика меѓу Махидевран и Хурем и двете се би направиле само да го добијат султанот. Но на крај само еден е победник.задоволство
А кога веќе кажуваме кој е најсимпатичен, мене ми беше Леољубов штета што нема повеќе да го гледам во серијава.
Она малецконо на Хурем, Нихримах мислам се вика, да го изедеш толку е слатко девојчето, а и многу си личат со мајка и.

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.