IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Величествениот султан на Канал 5
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Величествениот султан на Канал 5

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 22:17
Originally posted by FosterThePeople FosterThePeople напиша:

Супер си е филмот,само мораше ли Драган Вучиќ да му лиже г*з пред сите гледачи во живо?


Мислиш на интервјуто со султанот?смеење
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 22:37
Да,на него мислев.
I just wanna feel real love.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 22:50
Па добро не мораше баш тој да ја води таа емисија, одвратен ми е за гледање и за слушање.
Канал 5 како да не можеле да најдат подобар водител/ка.не
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 22:55
А и примети ли колку му беше забавно на султанот со Драгчо?
I just wanna feel real love.
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 22:57
Ептенсмеење кога го затупе со прашањата за брадата, па дали и сметала на неговата сопруга.хи, хи...
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
KikoFanClub Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoFanClub Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2012 во 20:00
Следната недела на турско кафе со.. Хурем
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2012 во 08:19
Hurem = Nasmevka , Ljubov .....намигнување
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2012 во 18:02
откако се појави младово турче,сосема го разбирам текстот на песната за Осман Бегот  црвенеење

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/426905_10150587986644003_8258999002_9243547_1864798702_n.jpg

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2012 во 18:55
Таа главната од серијата, не ви личи на жената на Грујо (Боркица)?изненадувањеголема насмевка Ко сестри да се... плазење (не ја гледам серијата, само така имам приметено...трепкање)
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2012 во 08:53
kakva mok na zapazuvanje  изненадување 
jas ja sledam  serijava  i ne sum primetila do sega nekoja slicnost
Turcevo od Bibi  mnogu  moderno    хи, хи...  a  Sultanov  Sulejman  kako staree  se poveke
mi e   nesimpaticen  тага
Кон врв
goran-twin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goran-twin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2012 во 01:24
Не ми се допадна во филмот тоа како принцот Фердинанд оди лично да ја ослободи својата принцеза .Никој принц не би направил такво нешто во реалност .
Можеше барем да пушти некој друг да оди и да се преправа.
Али добро нели сепак како бајка е интересно тоа како принцот оди лично да ја ослободи принцезата.
А да на тоа се восхитуваме и ние повозрасните
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2012 во 22:48
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

_novi/9.gif" alt="црвенеење" title="црвенеење[/IMG]

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/426905_10150587986644003_8258999002_9243547_1864798702_n.jpg



Ми се допаѓа она црвеното камионче позади, а и комбинацијата на хеви метал облека со турбан и турски брк...
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2012 во 11:45
Колку поетични се султанов и Хурем...најјако ми беше она помаранџеста месечинко, портокалу мојгазење од смеење
Инаку Махидевран само си се смешка цинично и се сити, мисли дека ќе има некаква корист додека овие две се караат таа ќе му се нушне во постела на султанот.ма ајде
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2012 во 15:06

Прекинато снимањето: Султан Сулејман пред неизвесен крај

Сценаристот на популарната серија „Величенствениот“, Мерал Окај почина од рак на бели дробови, оставајќи го во неизвесност снимањето на приказната за големиот султан Сулејман.

Поради ненадејниот пресврт на околностите продуцентите објавија дека снимањето на последната сезона ќе биде прекинато на неодреден период бидејќи како што велат „не постои сценарио, а актерите се под стрес поради смртта на блиската пријателка“.

Окај е позната по тоа што сценариото за секоја епизода го пишувала непосредно пред снимањето, па така за последната сезона за сега нема никакво сценарио.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.